Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Wciąż niemiecki indeks porusza się praktycznie po tych samych poziomach – chociaż wczorajsze zejście mogło dać już niewielką nadzieję na rozpoczęcie kampanii lekkiej wyprzedaży bądź chociaż głębszej korekty. Jeśli 120 punktowe zejście traktować jako “głębszą korektę” – to podczas wczorajszej sesji taka właśnie się odbyła, jednak z perspektywy ciągłych wzrostów jest to raczej płytkie zejście.

W tym momencie można powiedzieć, że rynek sam nakreślił ważniejsze poziomy, na które z sesji na sesję trzeba uwzględniać. Są to poziomy: 12.400 jako wewnętrzny punkt kierunkowy dla rynku (z uwzględnieniem rezerwy +-20 pkt), 12.500 jako obecnie górne ograniczenie i ważny poziom oporu oraz 12.300 jako dolne z kolei ograniczenie i analogicznie – ważniejsze na tym etapie wsparcie cenowe. Trudno się temu dziwić, kiedy rynek odwiedza poziomy nie mogąc przebić się ani w jedną, ani w drugą.

Podczas poniedziałkowej sesji omawiany był kontekst tego tygodnia – że do środy, czyli do dziś – rynki mogą oczekiwać w konsolidacji lub przynajmniej w ruchu nie zmieniającym obecnych układów. Dziś spotkanie FOMC, które pokaże co dalej rynki mają w zamiarze tworzyć na najbliższych sesjach. Z tego również powodu – uwzględniając to ryzyko podczas wczorajszej sesji handlowej znaczna część pozycji została zamknięta. Najdłuższa pozycja osiągnęła 92 punkty.

wykres DAX pozycje 18.06.2019
DAX pozycje 18.06.2019

Nie wynika to ze “strachu” a raczej z racjonalności. Dane tego typu są ekstremalnie cenotwórcze, a co za tym idzie podczas prowadzenia pozycji narażamy się na dodatkowe ryzyko (jakby go było mało samego w sobie). Druga część pozycji została – z obniżonym SL dla scenariusza oraz niezmienionym take profitem dla projekcji (TP1). Sytuacja z redukcją zleceń nie zdarzyłaby się nawet przed danymi gdyby nie fakt, że rynek widocznie nie chce kontynuować zejścia, przez co niepewność co do ruchu rośnie.

A tymczasem dla sesji intraday na DAX poziomy ważnych s/r pozostają prawie niezmienione. Nadal wykres oscyluje poniżej punktu kierunkowego – nadal poziomy oporu oscylują wokół podobnych poziomów z sesji na sesję. Wykres H1 nadal sugeruje możliwość zejścia – jednak przekroczony PK generować będzie sygnał wzrostowy dla ruchu na 40 – 80 punktów. Na dziś zatem scenariusz na handel intraday jest prosty – i nie ma co wyznaczać niestworzonych scenariuszy ponieważ sytuacja dziś jest ekstremalnie niepewna.

wykres DAX H1 18.09.2019 2
DAX H1 18.09.2019 2

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 18.09
R3 = 12.515
R2 = 12.455
R1 = 12.422
P.P = 12.362
S1 = 12.328
S2 = 12.268
S3 = 12.235

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here