Naga MarketsStrategia PSV: DAX przekracza 13.460 pkt, negacja czy krótkoterminowe wyjście?Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Nie można powiedzieć, aby niemiecki rynek w dniu wczorajszym był w jakiś sposób nader aktywny. Z drugiej zaś strony powiedzieć też nie można, aby kompletnie nie wykazywał jakiś chęci współpracy, ponieważ sesja poranna – z godzin 09:00 – 12:30 była jeszcze do racjonalnego rozegrania. Schody niestety rozpoczęły się później, kiedy to wykres przypomniał sobie ostatnie sesje i ruch całkowicie odpadł.

WYKRES DAX M1 20.01.2020
DAX M1 20.01.2020

Zakończenie sesji europejskiej nie należało do łatwych – podbijanie może i faktycznie miało miejsce, ale sposób w jaki zostało to zrobione sprawia, że istnieje mała szansa, aby ktoś był w stanie to rozegrać (chyba, że doszło do o wiele wcześniejszej re-akumulacji na strefie 5-godzinnej konsolidacji). Mało osób zdaje sobie sprawę, a jeszcze mniej osób, inwestorów, traderów dzielących się wiedzą w ogóle o tym mówi – że to, co widzimy na wykresie to jedno, ale rozegranie tego, to zupełnie inna kwestia. Oczywiście, brzmi to banalnie i powinno być to dla każdego jasne, jednak mam wrażenie, że mało osób tak naprawdę zdaje sobie z tego sprawę.

No tak, dziś DAX wzrósł 50 punktów, a Ty nic nie zagrałeś, cienias“. Może i faktycznie – cienias, problem tylko polega na tym, że są ruchy, które zwyczajnie nie generują sygnału a przyzwyczajenie traderów do “wchodzenia we wszystko jak leci” jest nieraz tak silne, że gdyby zapytać o każdy powód wejścia mogłoby się okazać, że znajomość i życzliwość szybko mogłyby się skończyć. Ale z drugiej strony, gdy przyjdzie moment wtopy, to dopiero wtedy przychodzi refleksja i pytanie wobec stanu rachunku: “co tu się zadziało?“. Dlatego też, są okresy na rynku – lub konkretniej ujmując na danym walorze – gdzie zwyczajnie nie ma zbyt wielu sygnałów i nie ma co się za to obwiniać.

Wracając jednak do dzisiejszej już sesji. DAX z perspektywy interwału godzinnego ponownie przekroczył zakres ceny uśrednionej SMA50. Jeszcze o niczym to nie świadczy, ponieważ sekwencja nadal utrzymuje i wspiera wykres, a dodatkowo nie odbył się jeszcze jej test od drugiej strony. Schemat na dziś jakiego będę szukał – nie jedyny zresztą, to schemat jak powyżej. Znane boxy, znany setup. Test? Byłoby dobrze, jednak jeśli sentyment na ruszyć z kopyta, może być zwyczajne rzucenie kamienia w wodę, więc na to też trzeba uważać.

wykres DAX H1 21.01.2020
DAX H1 21.01.2020

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 21.01
R3 = 13.698
R2 = 13.637
R1 = 13.605
P.P = 13.544
S1 = 13.512
S2 = 13.451
S3 = 13.419

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here