Naga MarketsStrategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Wczorajsza sesja nadal zaliczała dolne ograniczenia
  • Jednak stale utrzymujemy dokładnie ten sam zakres
  • Pytanie brzmi: czy rynek wygeneruje w ten sposób odbicie?
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Rynek z możliwością odreagowania

Wczorajsza sesja za cel mała zakres „15.013 pkt – 14.990 pkt.”, czyli podobne rejony do jeszcze wcześniejszej, piątkowej. Te zostały szybko zaliczone a rynek finalnie zszedł do zakresu  14.970 pkt, czyli 20 niżej, niż sugerowany maksymalny zjazd. W tym momencie jednak utrzymujący się zakres sugeruje, że rynek ma dziś okazję do wykorzystania sytuacji.wykres DAX vol 05.10.2021
DAX vol 05.10.2021

Zebranie całkiem dużego obrotu po godz. 16:00 też pokazuje całkiem ładną obronę a późniejszy brak wyłamywania tej strefy – respektowanie zakresu. Wobec tego na dziś schemat handlu jest pro-wzrostowy, z wyjściem ponad PK a późniejszym przyatakowaniem strefy R1/R2. Z tym R2 być może na ten moment z lekka mnie poniosła ułańska fantazja, ale jak mierzyć to wysoko a jak.. No właśnie.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Rynek wraz z wyjściem ponad PK, które zostało zmienione dla dzisiejszej sesji pokaże, czy nadal w ogóle jest jakakolwiek para w tym gwizdku i dopiero szukanie wejścia będzie dla mnie zasadne. Dolne ograniczenia w przypadku spadającego rynku średnio mnie interesują, bo choć złapanie dołka zawsze kusi – to w praktyce może wyglądać to trochę inaczej.

wykres DAX H1 05/10/2021
DAX H1 05/10/2021

Podsumowanie.
Szansa na główny ruch do południa:
Wzrostowa, na zasadzie układu korekcyjnego.
Target dla sesji: 15.180 – 15.265 pkt.
Potwierdzenie stojące za tezą: Dalsze utrzymanie dołków, zebranie vol wokół strefy 15.000 pkt, wyjście ponad PK będzie dodatkowym potwierdzeniem.
Dzisiejsze poziomy PK*: 05.10
R3 = 15.370
R2 = 15.282
R1 = 15.195
PK = 15.107
S1 = 15.020
S2 = 14.933
S3 = 14.850

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – „Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce„.

invest

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here