Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


We wczorajszej analizie skupiliśmy się na poziomie 12.500 na indeksie inwestorów z Frankfurtu. Faktycznie, do re-testu poziomu doszło niemalże z dokładnością do punktu. Ze strefą pokrył się również wczorajszy pierwszy poziom wsparcia wytyczany z klasycznych pivotów – czyli poziom dzienny S1, który pozwolił na spokojne zajęcie pozycji długiej w stronę dziennego PV.

Dax M5 – przegląd sesji

Jak widzimy również na wczorajszym przebiegu sesji – nie było wyraźnych stref, w której wolumen zaznaczyłby swoją obecność. Nawet sam poziom 12.500 nie był nadzwyczajnie broniony – co więcej, sięgając po profil wolumenowy na strefach, najwyraźniejszy obrót z ostatnich kilku sesji wyraźnie odznacza się dopiero na poziomie 12.545, który dla przypomnienia był wczorajszym poziomem dziennego PV. Taka informacja jest o tyle istotna, że powinniśmy zwracać uwagę na reakcję podczas ponownego podejścia wykresu do strefy – ponieważ z perspektywy dziennego handlu stanowi to istotny opór wolumenowy.

DAX – profil wolumenowy

DAX na dziś

Dzisiejszymi istotnymi poziomami dla handlu intraday będą zdecydowanie poziomy: 12.500 – będący wczorajszym poziomem low, oraz wspominanym już wielokrotnie poziomem mogącym zainicjować średnioterminową projekcję oraz poziom 12.570, który stanowi dwu-sesyjny już opór intraday. Jeśli przekroczenie poziomu 12.500 odbędzie się bez większej reakcji popytowej, można założyć, że otworzy to drogę short z targetami: TP1 – 12.464 oraz TP2 – 12.400. Jeśli natomiast poziom zostanie utrzymany, warto zwrócić uwagę czy nie zostanie wygenerowany sygnał na ponowne podejście do oporów intra, tj. 12.570 / 12.600. Dziś tylko te dwa poziomy będą w centrum uwagi.

DAX – Możliwy scenariusz

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 30.08

R3 = 12.701
R2 = 12.622
R1 = 12.595
P.P = 12.543
S1 = 12.515
S2 = 12.464
S3 = 12.385

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – niepokojące wieści z Azji
Następny artykułIluzja kontroli – czy masz pełny wpływ na swój trading?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here