Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX.


Czwartkowa sesja przyniosła kilka ciekawych zwrotów akcji – choć pierwsze ruchy faktycznie zostały przewidziane podczas wczorajszej analizy wykresu praktycznie co do punktu, to już dalsza część mogła zaskoczyć. I nie chodzi nawet o same wzrosty na koniec dnia, pchane siłą amerykańskich indeksów i danych, ale w ogóle o wykonanie najważniejszego ruchu dopiero bezpośrednio przed godziną 17:00. Mimo to pozytywnym aspektem całości wykonanego ruchu jest fakt, że nadal zainicjowanego i długo już omawianego tutaj swingu wzrostowego na chwilę obecną nic nie jest w stanie zanegować.

WYKRES DAX M5 21.02.2019
DAX M5 20.02.2019

Wczorajsza sesja początkowo wspierana była przez małe spółki, co oznaczało dla mnie jedno – uważną obserwację w jaki sposób te większe będą zachowywać się w przeciągu kolejnych kilkunastu minut. Faktycznie, TOP spółki, gdy tylko rozpoczęły niewielką korektę niemiecki indeks wykonał blisko 100 punktowy spadek – co zostało wykorzystane prze mnie do zawarcia kilku transakcji zgodnie z tym, co przedstawiał obraz aktualnej sytuacji wewnątrz indeksu. Choć wiele razy podkreślałem istotę spoglądania na wartości dodatnie od spółek podczas sesji intraday, to niewiele inwestorów zdaje sobie tak naprawdę sprawę z tego, jak pomocy może być tego typu zabieg. Zwlaszcza w momencie, kiedy odpowiednie narzędzia (wer bewegt den dax?) robią to w czasie rzeczywistym praktycznie za nas.

Ostatnie sesje znów zaczynają pokazywać, że największy ruch dnia wykonywany jest w godzinach 15:30 – 18:00, co warto wziąć pod uwagę podczas handlu intraday.

DAX intraday

Dzisiejsza sesja handlowa otwiera się nieco ponad wczorajszego high. Choć nie jest to kluczową wiadomością, to już informacja o tym, czy wykres od początku dnia rozpocznie korektę znoszącą sentyment pozytywny jest już istotna. Jeśli tak się stanie – a zaplanowane jest to podczas zarówno pierwszego jak i drugiego scenariusza – to sesja powinna stać się ciekawa. W pierwszym scenariuszu (niebieskim) oczekuje się zejścia w okolice 11.400 – następnie dziennego pivota, który na układu wzrostowego będzie kluczowym poziomem. Jeden lub drugi poziom (z uwagi na ich bliskie okolice) powinien zareagować pro-wzrostowo dla indeksu wznosząc wykres w okolice bliskie poziomu 11.480. to byłby idealny scenariusz dla osób posiadających nadal pozycje długie wynikające z omawianego swingu wzrostowego zarówno z ostatnich przeglądów rynkowych, jak i prowadzonego webinaru na temat sytuacji niemieckiego indeksu oraz najbliższych poziomów docelowych.

WYKREES DAX M5 21.02.2019
DAX M5 21.02.2019

Drugim scenariuszem dla dzisiejszego wykresu DAX będzie natychmiastowe zejście do poziomu dziennego pivota, odreagowanie w okolice poziomu 11.430 oraz wygenerowanie sygnału spadkowego z celem dla pozycji short określonej na strefie 11.360. Tam wykres powinien bronić się przed dalszymi spadkami i w zależności od strony podażowej – wykres popadnie w konsolidacje bądź rozpocznie szturm na niższe poziomy – w tym m.in 11.310 określony jako maksymalny poziom zejścia dla dzisiejszej sesji intraday.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 21.02
R3 = 11.654
R2 = 11.532
R1 = 11.470
P.P = 11.391
S1 = 11.339
S2 = 11.260
S3 = 11.128

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here