Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


W tym momencie już – czyli podczas wtorkowej analizy niemieckiego indeksu DAX aż chciałoby się napisać coś innego, niż kolejne: dzień konsolidacji, jesteśmy w tym samym miejscu. Obecna sytuacja przypomina z lekka prześmiewcze obrazki w stylu: “dzień 27 – inwestorzy nadal myślą, że coś zrobię“. Tymczasem ruchu brak.

Mimo tego, że ruchu nie ma zbyt wiele widać – iż ostatnie sesje tworzą coraz to niższe szczyty, a dołki są coraz to częściej atakowane, dlatego warto rozważyć podczas dzisiejszej sesji rozegranie korekty. Nie liczyłbym dziś na jakieś diametralne osłabienie rzędu 250 punktów, jednak do standardowego 80 – 120 punktowego podejścia/zejścia szansa jest zawsze. Z tego również powodu – ostatnio przedstawiany box re-akumulacyjne odchodzi w zapomnienie. DAX nie był w stanie podczas ostatnich sesji handlowych wykonać jakiś większych ruchów, dlatego dotąd, dopóki nie pokaże, że zmienność wraca – nie ma sensu handlować na takie setupy.

Dlatego w tym momencie proste scenariusze do potencjalnej realizacji – na dziś. Raczej nie oczekuje się podczas takiej zmienności gigantycznych podejść ku górze, a w poniższym schemacie przedstawione jest podejście rzędu 40 – 45 punktów. To by wystarczyło do tego, aby short mógł zostać zaimplementowany – o ile sygnał zostanie wygenerowany. Sygnałem w tym przypadku będzie respektowane górnego ograniczenia przedstawionego boxa do dystrybucji. Celem dla indeksu będzie wówczas poziom 12.000 (TP1) – 11.960 (TP2). SL nie może wychodzić dużo powyżej strefy 12.117 punktów.

WYKRES DAX M30 18.06.2019
DAX M30 18.06.2019

Dopiero w przypadku wybicia boxa zanegowany będzie scenariusz spadkowy i zainicjowany long z celem 12.180 (TP1) oraz 12.220 (TP2). Choć szczerze powiedziawszy mało wydaje się to na chwilę obecną prawdopodobne. Jednak jak zawsze – trzeba trzymać rękę na pulsie.

Jak pisane było wczoraj podczas wejścia sesji amerykańskiej: Bundesbank przekazał raport, który wskazywał, że podstawowe otoczenie gospodarcze Niemiec jest nadal “słabe”, co wynika z “utrzymującego się spowolnienia” w sektorze wytwórczym. Jednorazowe efekty, które stymulowały wzrost produktu krajowego brutto w pierwszym kwartale słabną – a nawet odwracają się. Jak podkreślał raport – szacowany wzrost (3-miesięczny) może okazać się “lekko” ujemny w ciągu trzech miesięcy do czerwca. Oznacza to kolejne przytłoczenie sytuacji optymizmu co do rynku akcyjnego. Dlatego dziś bardzo istotnymi danymi będą dane ZEW – które są częścią sentymentu rynkowego.

Tymczasem zapraszam do zapisów na piątkowy webinar dotyczący obecnej sytuacji na DAX – pod tym linkiem.

DAX do pobrania:
– Template na wykres H1 05.06.2019
– Template na wykres D1 05.06.2019

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 18.06 (poziomy zostaną uzupełnione po godzinie 09:00!)
R3 = 12.225
R2 = 12.156
R1 = 12.119
P.P = 12.088
S1 = 12.051
S2 = 11.019
S3 = 11.951

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here