Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Poniedziałkowa strefa zaliczyła strefę 12.980 punktów na niemieckim indeksie podczas gdy szacowany był poziom niewiele niższy – 12.965 punktów dla kampanii wzrostowej dnia wczorajszego. Nadal podtrzymywana sekwencja wzrostowa nie daje za wygraną i jedynie co na razie pozostaje to przyglądać się jak dalej rozwijać się będzie handel w okolicach obecnych poziomów. Wielu inwestorów oczekuje już od dłuższego czasu wystąpienia korekty ruchu wzrostowego i nic w tym dziwnego – DAX w ciągu ostatnich tygodni miarowo rośnie praktycznie bez większych przystanków, jednak na horyzoncie nie wyłania się jeszcze wyraźniejszy sygnał na to, aby do większych korekt mogło dojść. Wpierw oczekiwany byłby jakikolwiek mocniejszy ruch testujący najbliższe wsparcia oraz zbudowane po drodze sekwencje, by wskazać na ile indeks nadal będzie broniony.

Tymczasem poziomem, który wyłania się na horyzoncie jest dopiero strefa 13.200, która na rynku opcyjnym posiada drugie największe obłożenie zleceniami. Nie musi to o niczym większym świadczyć, jednak warto mieć to na uwadze. Takie poziomy bywają newralgiczne dla indeksu i tak może być i tym razem, jeśli indeks wcześniej nie rozpocznie choćby krótkoterminowej negacji obecnej sekwencji wzrostowej.

Tradecom

Tymczasem dla sesji intraday dla indeksu oczekiwane ruchy na dziś to zejście w okolice poziomu 12.902, gdzie w tym momencie przebiega średnia krocząca stanowiąca zakres ceny uśrednionej dla sesji intraday. Poniżej przedstawiony scenariusz zdaje się być na tyle prosty, że nie wymagający dalszego opisu. Pomocne w rozegraniu tego typu ruchu będzie obcowanie z wolumenem podczas wyhamowywania ewentualnego zejścia pod próg docelowy oraz późniejszy wolumen w okolicach ponownego wybijania dzisiejszego PK.

wykres DAX M30 29.10.2019
DAX M30 29.10.2019

Negacją wzrostów na dziś będzie dopiero przełamanie widocznego na wykresie poziomu sekwencji. 

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 29.10
R3 = 13.093
R2 = 13.036
R1 = 12.994
P.P = 12.936
S1 = 12.894
S2 = 12.837
S3 = 12.795

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here