Naga Markets

Strategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Zakres docelowy dla indeksu z poniedziałku to: S1 i niżej
  • Rynek osiągnął rejon 13.896
  • Rynek Odbija od punktu wsparcia intraday
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Intraday: Brakowało korekty, teraz brakuje jedynie momentum

Za sobą mamy testy zakresu S1, które okazały się strzałem w dokładną strefę zejścia, zaś przed sobą możemy mieć potencjalne wzrosty, które w swoim założeniu mogłyby sięgnąć rejonu R1 / R2. Nie jest to może zbytnio wygórowany zasięg ale umówmy się – w ciągu ostatnich sesji nie ma szczególnych ruchów pokazujących, że zakres ten może zostać jakoś nadmiernie przełamany. Wszystko siedzi w jednym i tym samym zakresie handlu, więc i dalsze starania o utrzymanie się w ruchu wzrostowym muszą być póki co traktowane z dystansem.wykres DAX H1 25.05.2022
DAX H1 25.05.2022

Przed tym jednak, lub w sumie powinno się powiedzieć “zanim” rynek wygenerować będzie mógł ruch wzrostowy powinna pojawić się niewielka korekta, która pokaże, czy wzrost jest w grze czy też zostaje oddalony. S1 jest dzisiejszym punktem odniesienia i każde cofnięci do daje szanse na re-akumulację z całkiem przyzwoitym R:R dla ruchu jak na powyższym wykresie. Zaś wychodzenie poniżej S1 oznacza “wstrzymaj się” do momentu ponownego powrotu powyżej niego. Innymi słowy dziś ten poziom stanowi odseparowanie tego co w spadku od tego co faktycznie może być jedynie korektą i późniejszym ruchem w górę.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Swing: –

Podsumowanie dla sesji

Intraday:
Szansa na główny ruch do południa: Wyjście do zakresu R1. 
Cel dla sesji: 14.140 – 14.220
Potwierdzenie stojące za tezą: Utrzymanie w sekwencji.
Dzisiejsze poziomy PK*: 25.05
R3 = 14.511
R2 = 14.368
R1 = 14.226
PK = 14.090
S1 = 13.954
S2 = 13.818
S3 = 13.675
Swing: 

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

NED

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułBlok po 22 – 24 maja 2022: GBP/USD, USD/CHF
Następny artykułKurs euro nadal niżej. EUR/PLN spada do zakresu 4,5950 PLN w środę
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here