Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Podczas wczorajszej sesji rynek generuje oczekiwane cofnięcie do S2
  • Dzisiejsze PK bardzo podobnie rozstawione są do wczorajszych zakresów
  • Rynek ponownie z szansą cofnięcia, jednak po potwierdzeniu braku dalej presji

Kontrakty na DAX zatrzymują się ponownie w zakresie 13.940 pkt.

Podczas dzisiejszej sesji kontakt i sytuacja niewiele różni się od wczorajszej. Tyle tylko, że faktycznie wczorajsza sesja wygenerowała oczekiwane zejście i ślad na dolnych poziomach został zostawiony przez rynek. Jednak prócz tego niewiele rynek różni się od poprzednich sesji – nawet zakresy PK, choć na nowo wyznaczane, niewiele różnią się od poniedziałkowych zakresów. Dlatego też scenariusz handlu nie pozostawia nic nowego do wprowadzenia.

wykres DAX H1 12.01.2021
DAX H1 12.01.2021

Oczekiwania są zatem podobne: utrzymanie PK w górze (brak dalszej presji popytowej) może dać ciekawy ruch spadkowy. Zakresem docelowym znów jest S2 – i to w podobnych poziomach. Póki sytuacja nie ulegnie zmianie, tak to właśnie będzie wyglądać.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 12.01
R3 = 14.191
R2 = 14.125
R1 = 14.060
PK = 13.992
S1 = 13.924
S2 = 13.856
S3 = 13.786

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here