Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX.


Wczorajsze najbardziej prawdopodobne scenariusze na niemiecki rynek zostały dokładnie opisane w analizie, gdzie zwróciłem szczególną uwagę na jeden z nich – setup zwyżkowy, bez większej korekty z celem 11.400. Poziom docelowy wyłonił się na podstawie analizy rynku opcyjnego oraz poziomów ostatniej sekwencji, gdzie potencjalny re-test zdawał się bardzo prawdopodobny. Dokładnie pisałem: “Jednak w chwili obecnej mocno prawdopodobne jest powrotne zmierzanie do poziomów 11.400 celem re-testów i potwierdzeń aktualnie trwającego trendu spadkowego. A to idealnie wpisuje się rynek opcyjny – więc z całą pewnością nie jestem jedyny, który widzi taki potencjał i wyczekuje na jego realizację“.

wykres DAX M5 29.10.2018
DAX M5 29.10.2018

Setup wszedł praktycznie bez minimalnego uchybienia, dlatego uznaję, że wczorajsza sesja była udana. Po godzinie 15:00 nie było mnie już na rynku, dlatego dopiero po powrocie zobaczyłem zjazd – który klasycznie odbył się ze strefy oporowej R1 po ówczesnej realizacji poziomu 11.400, czyli ponad 200 punktów z zapowiadanego setupu.

Warto również zwrócić uwagę – że po raz kolejny godzina zamknięcia sesji europejskiej budzi na rynku wzmożone ruchy. Ten schemat odbywa się już od kilku sesji i jest zauważalny szczególnie dla osób analizujących sam ruch ceny vs godziny, w których występuje. Może to nic dla jednych nie znaczyć, jednak sam fakt występowania takiego samego lub większego ruchu po  zakończeniu sesji co na samej sesji – bardzo ciekawi.

DAX intraday

Dzisiejszy wykres otwiera się z luką wzrostową, również powyżej dziennego pivota, który występuje dziś na poziomie 11.277. Na dziś, biorąc pod uwagę wczorajsze rozegranie po godzinie zamknięcia rynku oraz faktu, że dziś startujemy relatywnie wysoko jak na wcześniejsze zejście prawie 300 punktów – szacuję i rozgrywać będę tylko dwa scenariusze. W pierwszym założenie opiewa re-test strefy pivota wraz z dograniem luki – gdzie nie wybijamy newralgicznego na dzisiejszą sesję punktu 12.240 punktów. Każde podejście w okolice pivota lub dogrania luki będzie analizowane pod kątem generowanego sygnału typu buy z celem ponownego podejścia pod poziom R1 – a więc dzisiejszego high. Tu nie oczekuję większego podejścia do góry, bardziej skłaniam się ku teorii, że dziś może wystąpić konsolidacja na tych poziomach.

wykres DAX M5 30.10.2018
DAX M5 30.10.2018

W drugim – zamierzenia się zmienia w momencie wybicia poziom 12.240. Celem wówczas będzie jako TP1 dzienny poziom wsparcia S1 oraz celem drugim tpy TP2 dołek na poziomie 11.050. Dość spore zasięgi – jednak jeśli rynek daje nam cytrynę, to zróbmy z niej lemoniadę. Innymi słowy, wykorzystajmy panującą zmienność do cna, póki jest.

Prawdopodobieństwo utrzymania się powyżej 12.240 jest duże, ale nie na tyle, abym mógł nastawiać się na jedyny słuszny kierunek. Czekamy dziś cierpliwie tylko na dwa scenariusze a w przypadku konsolidacji i przekraczania raz po raz poziomów – wstrzymania się do wyklarowania sytuacji podpierając się wolumenem.

Warto zwrócić dziś szczególną uwagę na poziom 12.240. Z poziomu intra przynajmniej w momencie pisania tej analizy wydaje się ten poziom szczególnie istotny.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 30.10
R3 = 11.863
R2 = 11.570
R1 = 11.408
P.P = 11.277
S1 = 11.115
S2 = 10.984
S3 = 10.691

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – ważne dane ze strefy euro
Następny artykułGuten Morgen DAX 30.10.2018 – shorty nadal w grze
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here