Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Niemiecki indeks zalicza strefę docelową, czyli zakres 13.120 punktów
  • Rynek zdaje się nadal pozostawać w silniejszym ruchu wzrostowym
  • Wejście amerykańskiego rynku pokazać dziś powinno dalszą presję

DAX w mocnej sekwencji wzrostowej

Rynek podczas wtorkowych, bardzo wczesnych jeszcze godzin handlu pokazuje siłę. Mimo wczorajszego, praktycznie niczym niezakłóconego podejścia – sekwencja nadal się utrzymuje a póki tak będzie, rynek może wygenerować podejście nawet do zakresu 13.270 punktów podczas i dzisiejszej sesji. Punkty kierunkowe określone są poniżej, więc najważniejsze zakresy handlu na wtorkową sesje są jasne. Gdzie jednak znajduje się najważniejszy punkt dla ewentualnej zmiany tendencji?

wykres DAX H1 08.09.2020
DAX H1 08.09.2020

Najłatwiej byłoby powiedzieć, że jest nim PK i w sumie nie byłoby to niczym nadzwyczaj błędnym stwierdzeniem. Wyłamanie PK może dać istotnie cofnięcie do zakresu 13.000 – 12.980 punktów, jednak patrząc obecnie na rynek – choć tak naprawdę to godzina 09:00 dopiero jest decyzyjna – wydaje się taki scenariusz handlu mało prawdopodobny. Mimo to, byłoby to zdrowe dla rynku w ramach ruchu impuls – korekta – impuls. W okresie wakacyjnym mieliśmy takich ruchów setki, jednak okres ten już przeminął i też nieco inaczej postrzegać trzeba obecną sytuację.

Tak więc dziś dalsze wyciskanie może być zauważalne, póki PK utrzymuje rynek. Cel na dziś to jak już wspomniałem zakres 13.270 punktów i dopiero przełamanie 13.075 pkt może coś w tej kwestii zmienić. Jeśli DAX miałby dziś dalej wykonywać ruch wzrostowy i to z określonym celem NQ pewnie przetestowałby zakres 11.580 punktów.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 08.09
R3 = 13.305
R2 = 13.222
R1 = 13.150
PK = 13.075
S1 = 13.000
S2 = 12.930
S3 = 12.850

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here