Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX.


Podczas wczorajszej analizy, omówiony został stosunkowo prosty setup – przerwanie dziennego pivota miało dać ruch pod strefę 12.420: “W momencie przerwania wspomnianego powyżej wsparcia – co jednoznacznie rozrysowane jest również na powyższym wykresie z celem dziennego S1 jako TP1 oraz poziomu docelowego na dziś dla pozycji short 11.420 jako TP2“. Cel został całkowicie wykonany – jednak skąd wynikał cel TP2 i czy nadal jest ważny?

Warto dodać tylko, że poziom 11.420 nadal stanowi dotychczas nieprzerwaną strefę wsparcia od trzech sesji, tymczasem opory też nie są jednoznacznie pokonywane, dlatego zachodzi ryzyko zejścia pod ten poziom, aby te-testować jego siłę. A to dawałoby potencjalnie około 130 potencjalnego scenariusza spadkowego, gdyby złapać pozycje short w bliskich okolicach dziennego pivota” – pisałem w przedwczorajszej analizie – warto do niej wrócić, jeśli nadal nie pamiętamy skąd poziom w ogóle się wziął, a prawdę mówiąc jest bardzo istotnym poziomem dla sesji zarówno intrada – jak i średnioterminowym.

wykres DAX M5 06.11.2018
DAX M5 06.11.2018

Jak widać i na powyższym wykresie, cel nie tylko został zrealizowany, ale nadal nie można odebrać strefie miana “istotnej”. Tak więc i na dzisiejszy handel strefa będzie odgrywała rolę.

Dodatkowo, warto dziś dodać w poście średnioterminowy pogląd. Wiemy, że choć oba poziomy średnioterminowe nie zostały jeszcze strzelone (11.880/10.820) i niemiecki indeks zdaje się być lekko zawieszonym pomiędzy dwoma kierunkami – to jednak warto odpowiedzi szukać również w tym, co pewne i łatwo dostępne, w spółkach. Na pierwszy rzut lądują zatem największe niemieckie spółki, które, jakby się zdawało – odbijają równie ochoczo jak sam indeks. Może i tak, jednak patrząc z perspektywy D1 każdej z nich, spółki znajdują się w większości na oporach lub innych istotnych poziomach cenowych.

Wykresy Daimler, SAP, BASF, Bayer, Siemens, Allianz D1 07.11.2018
Daimler, SAP, BASF, Bayer, Siemens, Allianz D1 07.11.2018

Co mają spółki do rzeczy? Jeśli wiemy, że tych kilka spółek posiada większość udziału procentowego w całości indeksu – aktualnie będzie to około 45% z wyżej wymienionych, to tak naprawdę patrzymy na trybiki w zegarku. Jeśli zegarek nie chodzi, wówczas musimy zajrzeć która nie chodzi. Tutaj jest podobnie o czym często pisałem swego czasu. Dlatego – z tego miejsca przypominam i nakreślam zarazem, że obecnie spółki znajdują się na bardzo istotnych miejscach – stąd konsolidacja w ostatnich sesjach samego indeksu. Abstrahując już oczywiście od samych dat, jakim są wybory w USA, niepewność z kanclerz Niemiec oraz zbliżający się koniec roku i wygasające serie kontraktów.

DAX intraday

Powyżej już się trochę rozpisałem, dlatego teraz krótko i na temat. Dziś oczekuje się od niemieckiego indeksu presji popytowej. Dlaczego? Ponieważ po raz kolejny istotne poziomy wsparcia pokazały (to już 4 podejście?), że owszem, popyt nadal broni strefy i może nie jest bardzo aktywny – ale za to czujny. Tak na chłopski rozum pisząc.

Dlatego: Na dziś oczekuje się podejścia niemieckiego indeksu w okolice poziomu 11.730, co stanowi zarazem maksymalne szacowane podejście na dziś. Od momentu cenowego, w którym analiza jest pisana stanowi to około 200 punktów na pozycje. Miejscami dla pozycji L są poziomy dzisiejszego pivota lub wybicia strefy R1 z potwierdzeniem (testem bądź korektą od góry). Wzrosty zostaną zanegowane tylko w momencie, kiedy niemiecki indeks pokonałby dzisiejszą strefę S2, znajdującej się pod istotną – już wspominaną – strefą 11.420. Dodatkowo, kolejną okazją do pozycji typu long będą dziś testy – re-testy średniej SMA20/SMA50 na wykresie M1. Warto zwracać uwagę, czy ewentualne korekty nie będą odbierane jako miejsca potencjalnego podłączenia się do wzrostów.

Wzrosty szacuje się dziś na około 55 procent, spadki zaś na 15 porcent. Reszta to wzięcie pod uwagę konsolidacji.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 07.11
R3 = 11.730
R2 = 11.614
R1 = 11.572
P.P = 11.499
S1 = 11.457
S2 = 11.384
S3 = 11.269

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here