Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Nic dodać – nic ująć. Tak oceniłbym wczorajszą sesje z perspektywy zarówno ogólnego scenariusza dojścia i korekty jak i wyznaczonych targetów na sesję intraday. “Na dziś zasięg dla górnego ograniczenia ostatnich wzrostów to poziomy 12.130 (TP1) / 12.160 (TP2) i spodziewam się dotarcia do obu targetów. (…) Wczorajszy – prawie idealny re-test dołka i otwarcie wykresu na pozytywnej strukturze świadczy o bardzo dużym prawdopodobieństwie re-testu górnych ograniczeń, dlatego pozycje krótkie tylko w wypadku przełamania wspomnianego pivota, bądź dotarcia do celów z pozycji długich na rozegranie niewielkiej kontry (korekty).

DAX – M5, przegląd sesji

Z istotniejszych rzeczy podczas wczorajszej sesji wymienić można tylko ciekawą obronę poziomu dziennego PV, czyli poziomu 12.072 – zejście miało miejsce koło godziny 15:00, finalnie broniąc dołek już kilka minut później, jednak jeszcze przed godziną 15:30, kiedy to wchodzi właściwy rynek USA. Taka informacja jest o tyle ciekawa, że stanowiła bardzo wyraźny sygnał wolumenowy – stopping volume, czyli “wyhamowanie spadków”. Co prawda nie można nazwać teki spike’iem wolumenowym, nie spełnia podstawowych kryteriów, jednak zwiększające się obroty do ostatniego, widocznego pod 750 kontr. świec. M1 i nagły spadek obrotów świadczył o dużym prawdopodobieństwie odbicia wykresu. Następnie, oddzielone białą linią – widoczny wpływ godz. 15:30 i wejścia rynku amerykańskiego. Warto zapamiętywać tego typu układy wolumenu + strefy, ponieważ są często powtarzalne i są stosunkowo prostym do odczytania sygnałem.

DAX – M1, podgląd bronionej strefy

Dax Intraday

Dziś wygląda na to, że wykres będzie miał bardzo podobną charakterystykę do dnia wczorajszego. Mianowicie, poziom dziennego PV będzie stanowił istotne wsparcie dla układu pro-longowego, który może rozwinąć się dzisiaj nawet do poziomów TP2 dla pozycji długich – 12.270, zatrzymując się wcześniej w okolicach TP1 – 12.220. Dotychczas, 5 sesji wstecz jest wzrostowych po ostatnich spadkach, co oznaczać może krótkoterminową zmianę trendu, jednak nadal – mimo takiej statystyki nadal byłbym ostrożny z wyrokowaniem bardzo wysokich poziomów na następne sesje. Nie jestem sceptykiem dla niemieckiego indeksu, ale obroty nadal nie są takie, jakie powinny być podczas rozpoczynania kampanii long. Tak naprawdę pojawiają się dopiero podczas bronienia istotniejszych poziomów i nie jest to dla mnie typowa akumulacja.

Pozycji krótkich szukać będę dopiero w przypadku dotarcia wykresu do poziomu 12.220, czyli pierwszego targetu dla pozycji long. Jeśli strefa pokaże presję podażową, wówczas dołączę z 15 pkt SL do celów dziennego PV – 12.135 oraz obserwacji co stanie się dalej. W razie przełamania, dalsze targety to poziomy 12.085 oraz 12.000, które mimo budowania pozytywnej struktury w ostatnich dniach – są jak najbardziej prawdopodobne w dalszym ciągu.

Również, we wczorajszym wpisie prosiliście o podanie strony z której korzystam dla sprawdzania ważniejszych dat odnośnie składowych indeksu – czyli ważniejszych spółek. Wszelkie informacje takie jak: raporty roczne, kwartalne, WZA itd. sprawdzicie tutaj.

Börsenkalender

Myślę, że niczego tutaj dodatkowego objaśniać nie trzeba. Prosty w obsłudze kalendarz dla niemieckich spółek.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 19.09
R3 = 12.398
R2 = 12.267
R1 = 12.217
P.P = 12.135
S1 = 12.086
S2 = 12.004
S3 = 11.872

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here