Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Wczorajszy przebieg sesji – jak w przypadku ich kilku ostatnich – nie zaskoczył niczym szczególnym. W gruncie rzeczy wykres konsolidował się dwukrotnie dając sygnał z wczorajszej analizy oraz klasycznego podejścia do poziomów wyznaczonych przez Pivoty. Jak pisałem wczoraj: “(…) wykres powinien wcześniej re-testować poziom dziennego pivota, aby następnie po wygenerowaniu sygnału (formacja lub wolumen) dołączyć do targetów TP1 – 12.050 oraz TP2 – 12.120“. Pierwszy cel po ówczesnym re-teście został zrealizowany praktycznie w pełni (zabrakło ledwie 7 punktów), a z powodów konsolidacyjnych drugi cel był poza zasięgiem.

DAX – M5, przegląd sesji

Sygnały na dołączenie do pozycji długich były w praktyce dwa. Pierwszy wygenerowany został po godzinie 13:00 przez wolumen – obrót na strefie wsparcia (wynikającego z poziomu dziennego PV) przekraczał 500 kontraktów na świecę M1 dochodząc największą do 750 kontr. na świecę M1. Drugi sygnał wygenerowany był przed godziną 17:00 i wynikał zarówno z wolumenu, klasycznego nabicia wsparcia i powrotu (fake breakout) jak i formacji na interwale M5 tworzący pattern odwrotu.

Mimo wszystko jednak wczorajsze zasięgi były stosunkowo ograniczone i prócz dwóch klasycznych sygnałów nie zarejestrowałem nic szczególnego dla handlu intraday.

Dax Intraday

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się po cenie środowego zamknięcia, powyżej dziennego PV znajdującego się dziś na poziomie 12.000 punktów. Będzie to bardzo istotne wsparcie nie tylko w kontekście samego PV, ale również pełnego poziomu, nad którym dłuższe utrzymanie wykresu powinno powoli rozpoczynać kampanię odreagowania spadków. Oczywiście, dziś mamy czwartek więc nie spodziewam się rozpoczęcia czegokolwiek “tu i teraz”, jednak powoli patrząc po układzie z M30+ widać budowę konsolidacji z naciskiem na obronę dolnych ograniczeń z ostatnich kilku sesji. Temu przyjrzymy się dokładniej w poniedziałek widząc już, jak zakończył się tydzień handlu.

Od czwartkowejj sesji nie wymaga się wiele, dlatego podczas dzisiejszej sesji skupię się na klasycznym schemacie. Dzisiejszy poziom dziennego PV stanowi wsparcie nie tylko wynikające z pivota, ale również z profilu wolumenowego – największego obrotu na strefie. Widać po takim rozkładzie jak mocno strefy te były bronione, tym bardziej nabierają one dla mnie znaczenia. Dlatego podczas dzisiejszego handlu poziom 12.000 będzie dla mnie kluczowym poziomem. Przełamanie da sygnał short z SL nie większym niż 15 punktów oraz targetem odpowiednio: TP1 – 11.965, TP2 – 11.920. Poziomy docelowe dla pozycji krókich wynikają dziś z ważniejszych poziomów bronionych dołków, jeśli dobrze przyjrzeć się profilowi wolumenowemu.

DAX – profil wolumenowy od 10.09 do 13.09

Z drugiej zaś strony utrzymanie wykresu powyżej dziennego pivota otworzy drogę na poziomy 12.080 oraz 12.120. Są to również poziomy o zwiększonych obrotach na strefie z perspektywy ostatniego tygodnia handlu. Gdyby to ode mnie zależało i miałbym moc sprawczą (boże chroń!), wówczas re-testowałbym dziennego PV delikatnie go nabijając, po czym wyciągnął wykres aż pod dzisiejszy poziom R2 zamykając w bliskich jego okolicach czwartkowy handel. Taki scenariusz nie oznaczałby od razu zmianę sentymentu rynkowego – wręcz przeciwnie. Wyciśnięcie pozycji krótkich, trzymanych przez graczy typu retail zostały by wówczas puszczone i mniejsi inwestorzy szykowaliby się pod odwrót wykresu, co stanowiłoby typowy short squeeze w perspektywie kolejnego tygodnia handlu.

Osobiście, skłaniałbym się najbardziej na opcję wyciśnięcia czwartkowego rozegrania jak najwyżej.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 13.09
R3 = 12.197
R2 = 12.098
R1 = 12.053
P.P = 12.000
S1 = 11.954
S2 = 11.901
S3 = 11.803

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here