Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • DAX cofa tymczasowo poniżej zakresu 14 tys punktów
  • Rynek póki co odrabia spadek wchodząc do strefy 14.040 punktów
  • Z perspektywy H4 – D1 brakuje jednak typowego wyładowania towaru przed cofnięciem

DAX z szansą podejścia dziś do wyższych zakresów

Rynek podczas wczorajszego rozegrania według mnie zwyczajnie odpuścił, co spowodowało obecne zejście. Odpuścił w sensie takim, że brakowało typowego sygnału odwrotu rynku jak np. cash out system czy podobne schematy świadczące o możliwości zdrowego cofnięcia rynku. Miałem wrażenie, że bardziej strona popytowa odpuściła, niż podażowa przycisnęła wczorajszą sesję. Dzisiejszy dzień rozpoczął się od z kolei od otwarcia dołem, pokrywając już lukę do czasu pisania przeglądu. Jeśli chodzi o moje podejście co całe to zejście, które doświadczyliśmy jest “niewyraźne” z tym, co zwykle widoczne jest podczas takiego cofania.

WYKRES DAX H4 17.02.2021
DAX H4 17.02.2021

Dlatego też uważam, że rynek powinien czekać jeszcze jakiś mocniejszy ruch wzrostowy, na wyciągnięcie całego towarzystwa i dopiero ewentualność spadku. Na wykresie H4 – D1 rozrysowywałem jakiś czas temu jak dla mnie wyglądałby najdogodniejszy scenariusz handlu. Wybicie zakresu ostatniego “podwójnego szczytu” i powrót dopiero dałoby wg. mnie bardzo dobry scenariusz handlu.

Jeśli do tego nie dojdzie, trochę przeorganizować trzeba będzie podejście, ale póki co jeszcze nic nie jest z powyższego negowane. Jednorazowe cofnięcie to wg. mnie za mało, żeby wykazać, że rynek chce faktycznie obecnie schodzić z zupełnie innych zakresów, niż planowałem. PK na dzisiejszą sesję z kolei jak poniżej. Punktem odniesienia zakres 14.020 dla struktury rynku, zaś celem dziś może być nawet poziom ostatnich szczytów.

wykres DAX H1 17.02.2021
DAX H1 17.02.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 17.02
R3 = 14.192
R2 = 14.132
R1 = 14.075
PK = 14.020
S1 = 13.968
S2 = 13.913
S3 = 13.855

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here