Naga MarketsStrategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Zejścia w dniu wczorajszym zabrakło
  • Jednak rynek też nie generował jakiegoś mega podejścia wzrostowego
  • Dopiero późne godziny windują kurs wyżej
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

FED pozostawał w centrum uwagi

Rynek niemieckiego indeksu podczas wczorajszej, środowej sesji handlowej zdecydowanie nic nie robił do późnych godzin. Konsolidacja tak zawężona, że nawet dla skalperów pewnie było to wyzwanie. Niemniej jednak wczoraj kończyło się dwudniowe posiedzenie FEDu, a wraz z tym wypadało, aby Powell coś rzek do ludu – i tak się stało.Rynki zareagowały nowym odejściem i jak widać kontrakty również. Mimo, iż oficjalnie po sesji UE, to podejście liczyło niecałe 100 pkt do zakresu dziennego R2 wynikającego z punktów kierunkowych dla sesji, które nadal pozostają te same. Na dziś jest tzw. “trudny orzech do zgryzienia” ponieważ rynek jest praktycznie na szczycie, sekwencja jest w dalszym ciągu utrzymywana a rynek ani nie śni o zejściu. Z jednej strony tendencyjny long nadal się rozwija – z drugiej nie aktualnie szans na podłączenie się do niego.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Wypadałoby, aby rynek podszedł jeszcze do zakresu 16.090 – 16.133, ale jak to rozegrać – nie mam pojęcia. Jedyne co przychodzi mi do głowy to wyczekanie korekty i rejon 15.980 – 15.930 mógłby dać odpowiedni punkt odniesienia. Pytanie tylko, czy owa korekta w ogóle się pojawi. Dzisiejsza sesja jest jedną z tych, w których podejście “keep calm and watch” jest zasadne. Nie w każdy dzień trzeba tradować. Poranna odprawa już się dziś odbędzie normalnie.

wykres DAX H1 03.11.2021
DAX H1 03.11.2021

Podsumowanie.
Szansa na główny ruch do południa:
Wzrostowy.
Cel dla sesji: 16.090 – 16.133
Potwierdzenie stojące za tezą: Sekwencja jest w dalszym ciągu utrzymywana
Dzisiejsze poziomy PK*: 04.11
R3 = 16.140
R2 = 16.032
R1 = 15.919
PK = 15.820
S1 = 15.716
S2 = 15.605
S3 = 15.503

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBlok po 22 – 3 listopada 2021: AUD/NZD, Ropa WTI
Następny artykułKurs dolara nadal przy 3,95 PLN. USD/PLN może nadal podchodzić do 4 PLN
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here