Naga MarketsStrategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Nic nie zmienia się względem poprzedniej sesji
  • Rynek dociera maksymalnie wczoraj do zakresu 15.553 pkt
  • Z kolei podana strefa akumulacyjna dwukrotnie dawała sygnały
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Nadal to samo – mayday, mayday

Nie lubię tego robić, ale: na indeksie nic się nie zmieniło, nie ma za bardzo co nawet dodać na dziś nowego. Nadal te same ruchy, nadal te same targety, nadal ta sama strefa do potencjalnej akumulacji. Także zacytuję jedynie z drobną zmianą: Wejścia szukać będzie można od zakresu 15.450 – 15.400, a w razie przełamania średniej – można spróbować schematu na wybicie / momentum. Nie zwykłem na co dzień praktykować podejścia handlu na wybicia, ale w tym wypadku jeśli faktycznie indeks się zbierze do ruchu może być to jedyna opcja dołączenia. Średnia to SMA55/H1.Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Tak w gwoli uzupełnienia jedynie to wczoraj po przełamaniu średniej faktycznie rynek dał momentum, chociaż zdecydowanie nie takie na jakie liczyłem. Czy dziś będzie podobnie? Trzeba obserwować.

wykres DAX H1 21.10.2021
DAX H1 21.10.2021

Podsumowanie.
Szansa na główny ruch do południa:
Wzrosty, na dwa przedstawiony schematy.
Cel dla sesji: 15.607 – 15.650.
Potwierdzenie stojące za tezą: Ruch nadal utrzymany przez PK, struktura nadal wzrostowa, brak generowania w międzyczasie negacji ruchu.
Dzisiejsze poziomy PK*: 21.10
R3 = 15.675
R2 = 15.583
R1 = 15.490
PK = 15.400
S1 = 15.310
S2 = 15.217
S3 = 15.124

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBlok po 22 – 20 października 2021: EUR/USD, Ropa WTI
Następny artykułNotowania euro pozostają w czwartek przy 4,57 PLN. EUR/PLN nadal bez zmian
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here