Naga Markets

Strategia PSV: Brak zmian na indeksie. Czy PK utrzyma rynek przed cofnięciem?Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • DAX nie zmienił swojego układu od wczoraj
  • Nadal perspektywa jest jeszcze wzrosotwa
  • Warto jednak dziś poczekać na potwierdzenie – nie handlować na oczekiwania
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Intraday: Ten sam schemat nadal w grze

Od wczorajszej sesji nie zmieniło się wiele. Rynek co prawda zszedł do zakresu PK i przetestował go – niemniej utrzymał się nadal ponad dając potencjał odreagowania. Nie fiksujmy się jednak dziś: obserwujmy, czy zajdzie reakcja popytowa zamiast bez namysłu szukać pozycji. Jeśli zatem rynek w kolejnych godzinach zejdzie jeszcze raz lub utrzyma się w obecnej strefie – a następnie wyjdzie ponad zakres średniej kroczącej, będzie to służyło to dopiero jako potwierdzenie.

To, że jesteśmy na wsparciu / układzie wspierający dalsze podejścia / sekwencji – jeszcze nic nie znaczy. Lepiej handlować na potwierdzenie niż oczekiwania. Potwierdzeniem niejako będzie podejście ponad średnią, nie z kolei samo bycie na wsparciu – to może nas ochronić w razie chęci jednak zejścia niżej przed łapaniem pozycji przed czasem. Cel pozostaje dla sesji ten sam, ale ryzyko machnięcia wsparcia rośnie – stąd dziś apel o ostrożność.

wykres DAX H1 25.01.2023
DAX H1 25.01.2023

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Swing: Brak zmian na D1

Brak zmian na indeksie – wykres D1 został zaktualizowany do dnia 23.01.2023 r., wszystko bez zmian – nadal perspektywa wzrostów D1 wchodzi w grę.

Celem dla kampanii long są cele:
– 15.600 / 15.700
– 16.200 / 16.300

WYKRES DAX D1 23.01.2023
DAX D1 23.01.2023

Podsumowanie dla sesji

Intraday: Wzrosty – najlepiej po drobnej korekcie (24.01),
Cel / cele dla sesji: 15.260 – 15.320 pkt.
Potwierdzenie stojące za tezą: Uwaga! Nadal trwamy w sekwencji wzrostowej.
Dzisiejsze poziomy PK*: 
R3 = 15.470
R2 = 15.342
R1 = 15.212
PK = 15.080
S1 = 14.955
S2 = 14.830
S3 = 14.700
Swing: Zakres docelowy dla SWING LONG to 15.600 / 15.700 oraz 16.200 / 16.300

Bossa

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułMarże Tesli nie lada problemem!
Następny artykułIle kosztuje euro 25.01.2023? Kurs euro do złotego (EUR/PLN) w środę
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.