Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Wtorkowa sesja na niemieckim indeksie rozpoczyna się zaraz od kontynuacji ruchu z poniedziałkowej obrony dolnych ograniczeń. Piątkowa sesja generował sygnał spadkowy dla sesji intraday i faktycznie ruch został wypełniony – praktycznie do poziomu wspierającego obecny układ wzrostowy. Za wcześnie było, aby mówić o sygnale typu swing, dlatego też ograniczałem się w swoim podejściu tylko do jednej sesji z handel na krótko. Kolejne jak widać nadal bronią nudnej już sekwencji wzrostowej.

wykres DAX H1 12.11.2019
DAX H1 12.11.2019

Dziś nie ma mowy o spadkach – przynajmniej w chwili obecnej, kiedy ruch wyraźnie wskazuje budującą się tendencję. Poprawienie ostatniego szczytu, i dojście do zakresu 13.330 – 13.425 punktów wspominane było jeszcze podczas piątkowej sesji na comiesięcznym spotkaniu “Aktualna sytuacja na DAX”. Oczekuje się wypełnienia scenariusza przedstawionego podczas spotkania, czyli powolnego rozładowania sentymentu. Choć jest to relatywnie odległy poziom od obecnego – to jednak nakreśla ramy handlu dla następnych sesji.

Tradecom
WYKRES DAX H1 12.11.2019 2
DAX H1 12.11.2019 2

Z nieco innego kontekstu pokazując wykres H1 – punkty kierunkowe nakreślają najbliższe targety dla indeksu podczas dzisiejszej sesji. Na razie brak jest konkretnych sygnałów, dlatego też zaleca się szczególną ostrożność – zwłaszcza w kwestii łapania szczytów. Na dziś wolumen będzie odgrywał ważną rolę w bliskich okolicach każdego z oznaczonych poziomów s/r. Brak konkretnego sygnału na dziś sprawia, że dopiero wytworzone sygnały są sesji będą przeze mnie rozgrywane o ile będą one zgodne z podejściem PSV. Gdy pojawi się coś ciekawego, informować będę na czacie telegram (TCS) lub prywatnym (PSV). Na chama w tym momencie nie ma co przedstawiać podejścia do sesji.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 12.11
R3 = 13.326
R2 = 13.274
R1 = 13.241
P.P = 13.189
S1 = 13.155
S2 = 13.103
S3 = 13.070

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here