Naga Markets

Strategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Nadbicie PK nie dało sygnału potwierdzającego
  • Obecnie sygnał short podtrzymywany jest nadal
  • Cel dla rynku może sięgnąć 12.480 pkt.
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Intraday: Środa z generowanym sygnałem sell

We wczesnych godzinach środowej sesji DAX ociera się o zakres S1, wcześniej z kolei podchodził pod rejon R1, chociaż w momencie nadbijania PK i przedostawania się ponad jego zakres – z konserwatywnego punktu widzenia, który jest najlepszy podczas silnego trendu – nie potwierdził on utrzymania ruchu. Definicji przytaczać nie ma większego sensu, ponieważ uznaję, że czytelnicy znają ją doskonale – nadbicia i wybicia poziomu.W tym momencie mamy wygenerowany sygnał short i wszystko poniżej PK jest w bezwzględnym spadku. Dziś zakresem docelowym może nie być tylko rejon 12.650 – 12.590 pkt., ale i 12.480 pkt. Póki co nie ma podstaw, aby mówić o longu – nawet jeśli ten finalnie się wywiąże, to ryzyko po stronie obozu byków jest kilkukrotnie większe. Łatwiej skupić się dziś będzie na szukaniu po każdorazowym podbiciu dalszego spadku.

wykres DAX H1 07.09.2022
DAX H1 07.09.2022

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Swing: –

Niebawem sytuacja zostanie opisana.

Podsumowanie dla sesji

Intraday: 06/09
Szansa na główny ruch do południa: Zależność opisana w tekście.
Cel dla sesji: 12.650 – 12.590 pkt. / 12.480 pkt.
Potwierdzenie stojące za tezą: Wszystko w tekście.
Dzisiejsze poziomy PK*: 
R3 = 13.230
R2 = 13.096
R1 = 12.953
PK = 12.825
S1 = 12.700
S2 = 12.565
S3 = 12.440
Swing: 

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

XTB

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBlok po 22 – 6 września 2022: EUR/USD, Ropa Brent
Następny artykułKurs dolara atakuje opór H4 – D1. USD/PLN nadal z celem 4,83 PLN
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here