Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Brak Stanów Zjednoczonych mocno odczuwalny podczas czwartkowej sesji
  • Zdaje się, że i piątkowa sesja może stać pod znakiem flauty na rynku
  • Czyżby DAX zatem miał pozostać na obecnych poziomach?

DAX w letargu – rynek be zmienności

Wczorajszą sesję na niemieckim indeksie warto uczcić minutą ciszy. Dziś może być podobnie, choć nie zdziwiłbym się, jakby z uwagi na piątek rynek chciał dziś nieco podciągać ruch w ramach wyciągnięcia wyniku przed weekendem.

Tymczasem wczoraj wieczorem, podczas aktualnej sytuacji widać było, że wiele ze spółek najważniejszych dla indeksu jest gotowych obecnie na wygenerowanie niewielkiego ruchu korekcyjnego. Nie oznacza to, że mają lądować w Rowie Mariańskim, ponieważ korekta na większości z nich odczuwalna jest na 3-5 procent, gdzie następnie potencjał dalszego odbicia na północ będzie bardzo duży.

Jednak powyższe może przekładać się na sam indeks i po dzisiejszym podciąganiu myślę, że będzie powoli można myśleć o korekcie do poziomów 13.000 – 12.800 jeśli szanowna zmienność na to pozwoli. Dziś raczej nie brałbym sesji na serio – tak jak ta wczorajsza brana na serio być nie powinna.

WYKRES DAX H1 27.11.2020
DAX H1 27.11.2020

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 27.11
R3 = 13.410
R2 = 13.355
R1 = 13.301
PK = 13.241
S1 = 13.185
S2 = 13.130
S3 = 13.077

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here