Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Wczorajsza sesja stała pod znakiem stabilizowania kursu
  • Sesja azjatycka jednak pokazała, że inwestorzy wycofują się
  • Obecnie można powiedzieć, że rynek czeka na dalsze spadki

Środowa sesja może stać pod znakiem dalszych zejść

Odizolowanie swego rodzaju wejścia w longa wczoraj było trafną decyzją. Odbyło się to na dosyć prostej zasadzie ustalenia PK ponad ceną i stwierdzenia, że aby przekonać mnie do longów, rynek musi najpierw wydostać się powyżej jego zakresu i wygenerować taki sygnał – który potwierdzi dalszą wędrówkę na północ. Tak jednak się nie stało a DAX jedynie przetestował PK od góry i wyhamował dalsze podejście.

Co prawda nie można powiedzieć, aby późniejsze spadki były jakieś wybitne – bo nie były, niemniej jednak warto zwróć uwagę, że tak naprawdę kropkę nad “i” postawiła Azja. Wyrwanie z butów kiszących tego dnia longowiczów sprawiło, że przed godziną 06:00 testujemy okolice pełnego poziomu 15 tyś. pkt. Spadek mierzy obecnie około 470 punktów od szczytu, co w sumie nie jest jakimś nadzwyczajnym zejściem jak na kilka sesji handlowych. Warto pamiętać, że DAX potrafił robić 650 – 900 pkt podczas bessy w ubiegłym roku (średniego ruchu).

W tym momencie na dzisiejsze sesji wyjaśnić się powinna sytuacja, gdy DAX wybije S1 i wygeneruje tym samym zejście do S2, lub wróci powyżej PK (w co na razie raczej wątpię). Pozwolę sobie stwierdzić, że dopiero powrót i stabilizacja powyżej PK dać może sygnał typu long. Cała reszta to łapanie dołka i igranie z tendencją spadkową.

WYKRES DAX H1 11.05.2021
DAX H1 11.05.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 12.05
R3 = 15.401
R2 = 15.299
R1 = 15.200
PK = 15.100
S1 = 15.005
S2 = 14.911
S3 = 14.813

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

invest

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKursy walut NBP: Funt najmocniej w górę. Euro, dolar i frank w miejscu
Następny artykułNotowania euro nadal przy wsparciu. Kurs euro po 4,54 PLN
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here