Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX


W końcu on – spadek wita się z DAXem

“Kamień w wodę” – tak w końcu można nazwać sesje handlową na Dax. Długo wyczekiwany spadek przez wszystkich w końcu się odbył, pytanie tylko – ilu było w stanie to rozegrać. Ciekawą do obserwacji sytuacją są często te – w których trend rozgrywa się tak mocno. Każdy – lub przynajmniej większość – oczekuje zejścia a zdecydowana większość nie jest w stanie tego rozegrać, lub co gorsza – w pewnym momencie zaczyna się gra w odwrotnym niż pierwotnie zakładano kierunku. To powszechne zjawisko, łatwo zauważalne na wszelkiego rodzaju social tradingowych grupach. Dzieje się tak najczęściej dlatego, że długo wyczekiwany scenariusz, który się nie realizuje – skłania do popadania w rutynę. Tzn trader popada w rutynę względem ruchu, nie na odwrót. To z kolei powoduje, że w pewnym momencie zamiast grać co zaplanowaliśmy konsekwentnie, po paru dniach wyczekiwania zaczynamy świadomie lub nie – grać stronę odwrotne. Bo trwa to długo, bo może jednak nie pójdą, bo są już dość nisko – wytłumaczeń jest wiele. No właśnie. Z całą pewnością wiele guru tego świata niedługo zaczną też pewnie pisać i naganiać na longi “pod korek” a przecież nic w kwestii long jeszcze się nie zmieniło. To tylko kwestia czasu.

wykres DAX M5 10.10.2018
DAX M5 10.10.2018

Podejście kontrariańskie, czyli wbrew większości i czasem klasycznemu rozumowaniu – w takich sytuacjach sprawdza się najlepiej. To znaczy, daje osobie mówiącej, że to ten moment na odwrócenie szansę na zyskanie poklasku – w końcu gdy faktycznie wszystko się odwróci, strzał na ruchu może być imponujący. Ale do rzeczy.

 

DAX intraday

No dobrze, czego możemy się dziś spodziewać? Całkowite przełamanie poziomu dołków z marca powodują, że target średnioterminowy spodziewany jest w okolicach 10.820 i to powinno być raczej dla każdego jasne.

wykres DAX d1 10.10.2018
DAX d1 10.10.2018

Jednak z perspektywy intraday jest to nieistotne. Istotny jest tylko trend, który po przełamaniu dołka stał się już bezapelacyjny. Dlatego w tej kwestii niewiele się zmieni – i nadal posługiwać się będziemy odniesieniem do znanych nam poziomów intraday.

Dziś ze względu na wykonany duży ruch podczas wczorajszej sesji – pivoty są ekstremalnie oddalone od siebie, jednak zamienność jak wskazuje sam VIX powinna wystarczyć, aby je sięgać. Dzienny PV na poziomie 11.748 może zostać dziś re-testowany pod strategię mean reversion, ponieważ tam mniej więcej przebiegają ważniejsze średnie dobre do re-testu. Z drugiej zaś strony trend wskazuje na cele 11.370 oraz bliskie okolice poziomu 11.320. Dzisiejsze S1, czyli miejsce gdzie odbyło się dzisiejsze open będzie dla nas wyznacznikiem. Przerwanie tego poziomu będzie skutkować wygenerowaniem sygnału sell z celami jak powyżej. Natomiast utrzymywanie się wykresu powyżej – po drobnym re-teście wystrzelonego kursu z rana – może dać okazję do dogrania dziennego PV. Dziś trzeba obserwować wolumen oraz podpierać się szybszą średnia SMA20 dodatkowo w sesji intra, mając na względzie powyższe poziomy. Więcej jak zawsze o godzinie 14:00 w uaktualnieniu podczas wejścia sesji pre-marketowej.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 10.10
R3 = 12.504
R2 = 12.126
R1 = 11.890
P.P = 11.748
S1 = 11.512
S2 = 11.370
S3 = 10.992

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here