Naga Markets

Strategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Rynek niemieckiego indeksu traci na zmienności
  • Ogólnie PK dostosowane zostały do tego ruchu
  • Wygląda na to że zakresy R2 – PK to zakres konsolidacji
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Rynek w stagnacji, czekamy na przepchnięcie stref

W tym momencie widzimy już, jak rynek reaguje przez ostatnie dwa dni: ruchem skonsolidowanym. Nic dziwnego w tym, że pozostaje w taki a nie inny sposób, gdy brak jest też zewnętrznych bodźców, które często jednak miały większy wpływ na zachowanie waloru. Dodatkowo zbliżamy się do końca roku i obserwować trzeba będzie, czy ostatnie dwa tygodnie nie sprawią, że rynek będzie wyciągać ruch, aby cashować się w jak najwyższych poziomach.Generalnie wobec powyższego słuszność jest w gruncie rzeczy taka, że rynek nadal rusza się po linii najmniejszego oporu, a nią również są podejścia wzrostowe. Okej, mamy za sobą okres korekty, która nie można w tym momencie pominąć z uwagi na jej rozpiętość, niemniej jednak – jak dotąd nie widać zbytniej presji na dalsze odwiedzanie coraz to niższych rejonów. Wręcz przeciwnie.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

W piątek spodziewałem się zejścia do tamtejszych wsparć i choć różnią się one od obecnych (punkty zostały dopasowane do obecnej sytuacji) to to, co miało zostać zrobione w kwestii testu dolnych ograniczeń, moim zdaniem już zostało. Szacując prawdopodobieństwo, na które składa się kilka zależności – ogólny trend, obecna tendencja, najbliższe sekwencje, struktura (w związku z trzema pozostałymi), ułożenie względem PK, uważam, że dziś gra pod podejście wzrostowe jest na celowniku.

wykres Kurs DAX H1 13.12.2021
Kurs DAX H1 13.12.2021

Rozegrać to będzie można według mnie w taki sposób: zejście do 15.640 – 15.560 i szukanie w tych rejonach wyhamowania, a następnie zbierania strefy. Kluczowa jak zawsze będzie też godzina 09:00. To godzina, w której rynek zdecyduje co dalej a przynajmniej na kolejne dwie, trzy godziny.

Podsumowanie dla sesji

Szansa na główny ruch do południa: Ruch wzrostowy, po korekcie.
Cel dla sesji: 15.800 – 15.857
Potwierdzenie stojące za tezą: Jak w tekście, wszystko zostało wyłożone.
Dzisiejsze poziomy PK*: 13.12
R3 = 15.944
R2 = 15.818
R1 = 15.695
PK = 15.575
S1 = 15.500
S2 = 15.327
S3 = 15.208

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here