Naga MarketsStrategia PSV: Zakres boxa nadal utrzymywany - DAX powtórzy wczorajsze rozegranie?

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na DAX spadają przed wejściem sesji europejskiej
  • DAX zdaje się być slaby od wczorajszej sesji handlowej
  • Zakres 12.700 nadal wydaje się być nieustępliwy

DAX z piątkowym cash-outem?

Kontrakty na DAX jeszcze przed godziną 09:00 pokazują mocną słabość, co zresztą można było zobaczyć już wczoraj, kiedy indeks po braku siły wybicia 12.700 punktów szorował po dnie. Szybka kontra obozu niedźwiedzi spowodowała, że rynek zleciał nieco ponad 200 punktów, a póki co wszystko wskazuje na to, że piątkowa sesja może być również sesją wycofywania się kapitału.

Jeśli faktycznie tak właśnie miałby być, celem dla indeksu może okazać się strefa 12.220 punktów podczas dzisiejszej sesji. Wcześniej jednak rynek musi rozprawić się z zakresem 12.396 punktów, która według mnie jest dość istotna. Dopiero przełamanie tego zakresu będzie dla mnie sygnałem do wbijania się w ruch spadkowy. Wszystko powyżej jeszcze będzie dla mnie raczej szansą na szukanie odreagowania.

Punkt kierunkowy zatem znajduje się dziś dość nisko, jednak nie tyle nisko, aby cokolwiek polaryzować. Co ciekawe, patrząc na amerykanki rynek, który również schodził po godzinie 16:30 – ten odrobił cały spadek, wznosząc się nawet na nowe intraday-high, co dla DAXa było jedynie próba odrobienia części zejścia. To pokazuje, że europejskie rynki są słabsze, ale i mniej skore do wykonywania kontry.

Dlatego mimo utrzymania PK – jeśli do tego dojdzie – warto być zwyczajnie ostrożnym. Szansa na odreagowanie w przypadku utrzymania tego zakresu może dać ruch pod 12.530 maksymalnie w mojej ocenie, jednak jeśli coś będzie miało się w tej kwestii zmienić, w pre-markecie będę o tym pisał.

wykres DAX H1 10.07.2020
DAX H1 10.07.2020

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK: 10.07
R3 = 12.663
R2 = 12.576
R1 = 12.480
P.K = 12.400
S1 = 12.315
S2 = 12.230
S3 = 12.150

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro w górę o poranku, EUR/PLN rośnie 0,3%, kurs po 4,4760 zł
Następny artykułKurs eurodolara (EUR/USD) notuje spadki
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here