Naga MarketsStrategia PSV: DAX nadal walczy o zejście. Decydujące sesje przed nami

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • DAX przed wejściem godziny 087:00 odwiedza 11.500
  • Rynek byka podkreśla podczas poniedziałkowej sesji wymowę
  • Rynek USA wraca w pełni, oczekiwanie na ruch z ich strony

DAX wybija górne ograniczenia

Podczas wczorajszej, poniedziałkowej sesji brak konkretnych sygnałów miał spowodować handel czysto na punkty kierunkowe. Po godzinie 09:00 błyskawiczne zejście do zakresu PK spowodowało wyhamowanie spadków oraz wygenerowanie kolejnego impulsu wzrostowego – praktycznie bez żadnych przeszkód idącego dużo powyżej dziennego R3. Ciekawa sytuacja, zawłaszcza, że rynek zachowuje się, jakby nie tylko otoczenie sprzyjało – ale i wszystko usłane było kwiatkami i najwyższymi od lat wskaźnikami i odczytami.

Zobacz także: Akceptacja strat to pierwszy realny krok do odniesienia trwałego sukcesu!

wykres DAX H1 26.05.2020
DAX H1 26.05.2020

Faktem jest, że wskaźniki i odczyty już od dawna nie robiły większego wrażenia na wykresie, który jak widać – ma “hossę w najlepsze”. Cóż, nie nam oceniać, jedynie co możemy zrobić to przyglądać się i handlować intraday na pojedyncze sygnały wynikające z naszych strategii, próbować dołączać na każdym wsparciu licząc na dalsze utrzymanie struktury lub po prostu stać z boku i patrzeć jak sytuacja się rozwija.

Wczoraj stałem z boku jeśli chodzi o DAX i NQ, jedynie UK100 generował technicznie dobry sygnał, który próbowałem wykorzystać na cofnięcie. DAX cofnął między 08:00 a 09:00 około 110 punktów, UK nie zrobił praktycznie nic. Obecnie PK na indeksie wyglądają tak jak poniżej, a handel wokół nich odbywać się dziś powinien klasycznie. Zakres górnych ograniczeń mocno dziś został przeze mnie ograniczony, jednak PK w innym punkcie niż ten ustalony nie miałby po prostu sensu. Dziś nadal stoję z boku, nie handluję na indeksie, czekam na wyklarowanie sytuacji.

wykres DAX H1 26.05.2020 2
DAX H1 26.05.2020 2


Dzisiejsze poziomy PK: 26.05
R3 = 11.
R2 = 11.
R1 = 11.
P.P = 11.
S1 = 11.
S2 = 10.
S3 = 10.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here