Naga Markets

Przedstawiam krótki opis strategii Price Action, według której prezentuję przeglądy setupów Price Action, które można znaleźć tutaj: LINK.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować.

Sam traduje tam już kilka lat i jestem bardzo zadowolony. Warto dodać, że broker szybko i bez problemów wypłaca pieniądze, np. słynny przypadek wypłaty miliona zł.

Co to jest Strategia Price Action według Marcina Wenusa?

Price Action to nic innego jak tylko reakcja na to co robi cena na wykresie. Analizy robię na prawie czystym wykresie jedynie wyznaczając poziomy wsparcia i oporu.

Wsparcia i opory. Technikę tą świetnie tłumaczą 3 artykuły Niala Fullera. Tutaj link do pierwszego z nich: https://comparic.pl/jak-rysowac-poziomy-wsparcia-i-oporu-cz-13/

Mając już wyznaczone poziomy wsparcia i oporu wiemy gdzie może wystąpić reakcja ceny. Jednak Price Action nie polega na wróżeniu, że ona nastąpi, a jedynie na naszej reakcji już na jej obecność. W tym pomagają nam sygnały price action. Im wyższy okres czasu, na którym wystąpi sygnał tym większa jego waga. O sygnałach można przeczytać tutaj: Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar

Używam sygnału Pin Bar ustawiając zlecenie limit (buy limit w przypadku sygnału kupna, sell limit w przypadku sygnału sprzedaży, czasami wchodząc po cenie rynkowej). Wygląda to tak:

XTB

Strategia Price Action Marcin Wenus

Dzięki temu uzyskuję dużo mniejszy stop loss niż wchodząc po zamknięciu świecy, a co za tym idzie lepszy stosunek zysku do ryzyka.

Do wejść stosuję 4 sygnały:

Pin bar, Fałszywe wybicie (Fakey), OutsideBar oraz InsideBar. Ich rozegranie przedstawiam na bezpłatnych webinarach i seminariach.

To właściwie tyle jeśli chodzi o system Price Action. Czy jest on aż tak prosty? Tak! Jednak wymaga, jak każdy, poświęcenia mu pracy. Zapraszam do czytania moich analiz Price Action, komentowania ich, rysowania własnych poziomów.

Zapraszam do śledzenia moich analiz tutaj: Setupy Price Action

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINKŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułIchimoku przegląd wykresów dziennych 5 września 2014: EURNZD, GBPCHF, USDTRY
Następny artykułUSD/JPY – co się stało dziś o 14:30?
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

3 KOMENTARZE

  1. Średnie służą tylko do wyznaczania trendu i są jedną ze składowych, które decydują o sile sygnału.

    Czyli może być zagranie long nawet w przypadku trendu spadkowego o ile, mówiąc kolokwialnie, gra jest warta świeczki. Czyli np. potencjał zysku do ryzyka wynosi 8:1.

  2. Z tego co wiem Marcin tylko posiłkuje się średnimi kroczącymi – są dodatkowym narzędziem do wyznaczania trendu, a liczy się tak naprawdę szersza perspektywa (wykres w oddaleniu). Ale to niech już sam autor i praktyk strategii się wypowie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here