Naga MarketsPoniżej znajdziesz opisaną strategię price action  Tylko Dołki i Szczyty (TDiS), a konkretnie wstęp i odnośniki jej kolejnych elementów. Dodatkowo w najbliższym czasie zaprezentuję w praktyce alternatywną metodę zarządzania pozycjami, która wymaga jeszcze mniej zaangażowania ze strony tradera. Sprawdzimy też, jak sprawdzi się strategia TDiS na rachunku w Royal przeciwko metodzie opartej na wstęgach Bollingera.

Metoda spekulacji opiera się na trzech filarach. Pierwszym z nich jest TREND. To właśnie o trendzie, sposobach jego wyznaczania, etc. traktował pierwszy wpis wprowadzający do strategii.

Strategia price action Tylko Dołki i Szczyty

Jako, że było to wprowadzenie nie mogło zabraknąć także innych podstawowych informacji takich jak ramy czasowe czy instrumenty, na których można spekulować. Jeśli chodzi o te składowe, można oczywiście eksperymentować z różnymi interwałami oraz walorami. Warto jednak najpierw samodzielnie przetestować założenia. Jest to bowiem podstawową czynnością w przypadku każdej strategii, którą zamierzamy wykorzystywać. Link poniżej:

Te artykuły również Cię zainteresują
Część 1: Ramy czasowe, Instrumenty, Trend

Kolejnym filarem strategii jest LOKACJA, a więc miejsce gdzie poszukuje się sygnałów zgodnych z wyznaczonym wcześniej trendem. Sposobów wyznaczania lokacji jest kilka.

Jednakże jeden z tych sposobów ma szczególnie znaczenie. Pozostałe stanowią pewnego rodzaju uzupełnienie i kiedy zbiegają się ze sobą dają dodatkowy czynnik konfluencji. O czym dokładnie mowa? Tego dowiesz się w części drugiej:

Część 2: Lokacja

Mając wyznaczony trend i odpowiednią lokację potrzebujemy jeszcze jednego elementu. Stanowi on trzeci filar i jest to oczywiście SYGNAŁ. Już przy wyznaczaniu trendu wykorzystuje się tytułowe dołki i szczyty, podobnie jest przy sygnale do zajęcia pozycji.

Polujemy na koniec korekty w trendzie i to właśnie załamanie sekwencji rosnących szczytów lub malejących dołków korekty jest sygnałem. Przykłady wraz z konkretnym objaśnieniem znajdują się w trzecim wpisie:

Część 3: Sygnał

Powyższe trzy elementy stanowią podstawię spekulacji strategią TDiS. Oprócz nich omówione zostały jednak jeszcze dwie istotne kwestie, a mianowicie prowadzenie pozycji oraz reagowanie na newsy.

W zakresie prowadzenia pozycji zawarłem kompletny opis od otwarcia po sygnale do zamknięcia. Przedstawione zostały także różne scenariusze jakich można spodziewać się przy korzystaniu z proponowanego rozwiązania. Dodatkowo przy niektórych czynnościach wspomóc można się automatem (EA). Więcej szczegółów na ten temat w części czwartej:

Część 4: Prowadzenie pozycji

Kwestią nurtującą wielu traderów przy spekulacji zarówno na niskich jak i wysokich interwałach jest reagowanie na newsya więc wydarzenia z kalendarza makro. Jak już pewnie wiesz w każdym tygodniu znajduje się sporo takich wydarzeń.

Część piąta poświęcona jest właśnie temu zagadnieniu. Omawiane podejście stosuje przy korzystaniu ze strategii i być może będzie ono odpowiednie również dla Ciebie. Zapoznasz się z nim klikając w poniższy link:

Część 5: Jak reagować na newsy – kalendarz makro

Strategię price Action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal , który oferuje ponad 125 instrumentów handlowych >>


Powyższe artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here