Naga MarketsOverbalance Price Action jest strategią, która opiera się na klasycznej definicji trendu wspartej setupami Price Action. W poniższym linku znajduje się jej dokładny opis wraz z wykresami.


PEŁNY OPIS STRATEGII OVERBALANCE PRICE ACTION

NZDUSD:

Kiwi napotkało opór w rejonie 0.6880. Gdy połączymy to z faktem przebicia kanału wzrostowego pod koniec zeszłego roku, wówczas może okazać się, że byki mają problem z podtrzymaniem ostatniej tendencji panującej na tym walorze. Jednakże ostateczne starcie na NZDUSD nie zostanie rozegrane, dopóki nie zostanie zniesiona największa korekta w obecnej fali wzrostowej. Ta wskazuje, że w okolicach 0.6670 możemy spodziewać się powrotu w rejony poprzednich szczytów. Poziom ten jest bardzo interesujący pod kątem technicznym, gdyż właśnie w tych okolicach możemy zlokalizować lokalne wsparcie. Dodatkowo dzisiaj zostanie opublikowany indeks GDT w Nowej Zelandii, który wyznacza trendy na Nowozelandczyku. Dwa ostatnie odczyty były powyżej zera, co spowodowało wzrost optymizmu na tej walucie. Jeżeli dzisiejsze odczyty będą również napawały optymizmem, wówczas można rozważyć zajęcie długiej pozycji. Take Profit powinien znaleźć się w okolicy poprzednich szczytów, który może być miejscem aktywacji podaży na NZDUSD.

NZDUSDH4EURGBP:

Na wykresie euro do funta brytyjskiego możemy zaobserwować od jakiegoś czasu tendencję wspierającą Wspólna Walutę. Jednakże oznaczając lokalne szczyty oraz dołki zobaczymy, że ostatni dołek z 17 listopada znalazł się poniżej wrześniowego minimum. Oczywiście taj jak jedna jaskółka wiosny nie czyni, tak też jeden dołek czy szczyt nie determinuje trendu. Dlatego oczy traderów na tej parze powinny się skupić wokół obecnych maksimów, które formują coś na kształt podwójnego szczytu. W przypadku gdy zostałaby zniesiona największa korekta obecnej fali wzrostowej, której zasięgu broni lokalne wsparcie w okolicach 0.7310, wówczas możemy spodziewać się kontynuacji ruchu spadkowego. Pierwszy target po przebiciu wsparcia można wyznaczyć na zasięg formacji podwójnego szczytu na poziomie 0.7190. Wczorajszy odczyt wskaźnika PMI dla przemysłu nie napawał optymizmem, jednakże już dzisiejszy odczyt wskaźnika PMI dla sektora budowlanego, był z pewnością milej przyjęty przez byków na GBP. W związku z tak mieszanymi danymi, jutrzejszy odczyt PMI dla usług, mógłby rozwiać wątpliwości wszystkich traderów szukających okazji do zajęcia krótkich pozycji na EURGBP.

EURGBPDailyEURGBPH4Zarejestruj się na bezpłatny Live Trading z Trading Elite !Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza złota – obawa o Chiny i USA wywoła falę wzrostów?
Następny artykułPołudniowy przegląd rynku – AUD/USD wbija szpilkę pod 0.72
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here