Naga MarketsOverbalance Price Action jest strategią, która opiera się na klasycznej definicji trendu wspartej setupami Price Action. W poniższym linku znajduje się jej dokładny opis wraz z wykresami.


PEŁNY OPIS STRATEGII OVERBALANCE PRICE ACTION

APPLE:

Gigant z doliny krzemowej znalazł się obecnie w ciekawej sytuacji technicznej. Obserwując papier możemy szybko zaobserwować, że od czasu szczytów z kwietnia b.r. stracił ponad 16%. Obecne wsparcie w okolicach poprzednich dołków na poziomie $110 jest o tyle istotne, że w przypadku jego przebicia zasięg przeceny mógłby sięgać nawet tegorocznych dołków na poziomie $91. Pin bar, który ukształtował się w dniu wczorajszym może dodatkowo zachęcać kupujących do aktywności. Jednakże zasięg największej korekty w obecnej fali spadkowej wskazuje, że okolice $115 będą okazją do przyłączenia się do niedźwiedzi. Warto o tym pamiętać przed zajęciem pozycji tym bardziej, że jutrzejsza decyzja FED-u odnośnie stóp procentowych, określi sentyment dla na rynku akcji amerykańskich.

AAPL.USDaily AAPL.USH1

EURJPY:

Po nagłym umocnieniu się euro, które można było zaobserwować po konferencji Mario Draghiego dnia 3 grudnia, obecnie nic nie stoi na przeszkodzie kontynuacji ruchu spadkowego. Widać ewidentnie na wykresie dziennym, że sprzedający cały czas trzymają w ryzach tę parę walutową. Zgodnie ze strategią overbalance okazja do zajęcia pozycji krótkiej pojawi się okolicach 133.70.

EURJPYDaily EURJPYH1

Zarejestruj się na bezpłatny Live Trading z Trading EliteConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWielkie Kłamstwo FED! Co się stanie, jeśli Fed podniesie stopy procentowe?
Następny artykułPołudniowy przegląd rynku – wtorek z inflacją w tle
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here