TMS


Dokładnie dwa tygodnie temu, na łamach portalu comparic.pl przedstawiłem strategię MACD 60 sec. Strategia ta opiera się na jednym, standardowym wskaźniku, który dostępny jest na każdej platformie webowej bądź MT4. Mowa tu o oscylatorze MACD.

Przez ostatnie dwa tygodnie publikowałem szczątkowe statystyki przedstawiające dzienne stopy zwrotu, które można było osiągnąć inwestując na podstawie tej strategii. Zgodnie z zapowiedzią przyszedł czas na podsumowanie i sprawdzenie, czy strategia ta pozwoliłaby zarobić i czy warto na jej podstawie dokonywać transakcji inwestycyjnych.

Ponieważ testy prowadziłem na interwale 1-minutowym z 5-minutowym okresem wygasania opcji, statystyki dotyczą jedynie 4 najpopularniejszych par walutowych w godz. 8:00-12:00:

  • AUDUSD
  • EURUSD
  • GBPUSD
  • USDJPY

Inwestując na innych instrumentach bądź o innej porze dnia należałoby przeprowadzić zatem osobne testy. Ten eksperyment miał na celu zweryfikowanie, czy strategia ta ma jakiekolwiek podstawy by być zyskowną i czy warto poświęcać swój czas na jej szczegółowe testowanie i handel na podstawie generowanych przez nią sygnałów.

W ciągu minionych dwóch tygodni (7 sesji), pomiędzy godziną 8:00 a 12:00, na obserwowanych parach walutowych strategia MACD 60 sec wygenerowała łącznie 267 sygnałów. Zaledwie 118 z nich okazało się zyskownych a aż 149 stratnych. Oznacza to, że skuteczność plasowała się na poziomie 44,19%. Uwzględniając stopy zwrotu z inwestycji, które u brokera uTrader wahają się pomiędzy 76% a 81% w sumie, dokonując 267 transakcji moglibyśmy stracić aż 57,51:1. Oznacza to, że ryzykując za każdym razem 1% swojego kapitału, w ciągu zaledwie dwóch tygodni moglibyśmy stracić aż 57,51%.

W ciągu tych dwóch tygodni zaledwie jedna sesja okazała się zyskowna a sześć stratnych. Największy dzienny zysk wyniósł 0,61:1 a największa dzienna strata aż -17,8:1.

Aby strategia ta mogłaby być zyskowna, jedyny pozytywny scenariusz na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni musiałby zakładać otwieranie jedynie opcji CALL na parze walutowej AUDUSD. Wszelkie inne opcje przyniosły natomiast stratę.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNajlepsza sesja na WIG20 od 10 miesięcy
Następny artykułPrzygotuj się na przyszły tydzień – EURUSD i DAX do obserwacji!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here