Naga Marketsstock-exchange-642896_1920
Morning False Breakout GBPUSD

Morning False Breakout GBPUSD

Jest strategią day tradingową, przeznaczoną dla pary walutowej GBPUSD. Podstawowym założeniem strategii jest wejście w pozycję podczas zwiększonego wolumenu na rynku. Wszyscy wiemy, że podczas sesji azjatyckiej na większości par walutowych wolumen oraz zmienność drastycznie spadają, do takich par walutowych należy również para GBPUSD. Od godziny 7 rano, kiedy do gry wkracza Frankfurt i Londyn zdarza się, że cena na tej parze walutowej zachowuje się w dosyć specyficzny sposób na wykresie. Nie są to regularne zachowania ceny, ale kompensuje nam to dobry stosunek zysku do ryzyka.  Strategie można bez problemu stosować pracując na etacie. Wszystkie działania wykonujemy jeszcze przed pracą, następnie ewentualnie musimy skasować jedno zlecenie oczekujące i na tym nasz trading się kończy. Rynek decyduje jaki będzie wynik naszej transakcji. Poniżej znajdziesz opis strategii.

Korzystając z technologii jakie posiadamy, możemy w wysokim stopniu zautomatyzować strategię, jednak nie polecamy tworzyć robota według założeń strategii ponieważ posiada ona założenia, których nie da się ująć w języku programowania.

Wskaźniki które polecam użyć do otwierania pozycji to:

1) FIBO z ustawieniami:

  • 0 (początek range’a)
  • 1,00 (koniec range’a)
  • -0,83 (stop loss short)
  • 2,00 (take profit short)
  • 1,83 (stop loss long)
  • -1,00 (take profit long)

2) Stop Loss Calculator (szczegóły w naszej strefie eLearn / Morning False Breakout GBPUSD).

3) Indicator Night Range (szczegóły w naszej strefie eLearn / Morning False Breakout GBPUSD).

4) Średnia wykładnicza (okres = 20)

Warunki wejścia w pozycję:

1) Zaznaczamy na wykresie zakres (range) jaki powstał w godzinach od 23:00 do 7:00 (bez świecy z godz. 7:00).

2) Jeśli zasięg range’a mieści się w przedziale od 14 do 34 pipsów (0,1-0,25% ceny) to możemy szukać okazji do zajęcia pozycji.

3) Na range wstawiamy mierzenia FIBO.

4) Ustawiamy 2 zlecenia oczekujące poniżej (buy limit) i powyżej range’a (sell limit).

5) Stop Loss dla Buy Limit to mierzenie 1,83 FIBO, Take Profit to mierzenie -1,00 FIBO.

6) Stop Loss dla Sell Limit to mierzenie -0,83 FIBO, Take Profit to mierzenie 2,00 FIBO.

7) Po tym jak jedno z dwóch zleceń się aktywuje, usuwamy zlecenie przeciwstawne.

Przykłady poniżej:

Pozycja Long przykład
Przykład pozycji długiej
Pozycja Short przykład
Przykład pozycji krótkiej

Money Management:

Polecamy dopasować Money Management do skuteczności systemu. Za ostatni rok skuteczność systemy wyniosła 38%, przy RR 2,3/1 (polecamy sprawdzić spready u brokera FxGrow). Dodatkowo możemy aktywnie zarządzać MM. Analizując daną sytuację rynkową możemy zauważyć, że jeśli na wykresie dziennym i godzinowym jest trend spadkowy i wybicie jest górą to pozycję krótkie będą mieć jeszcze większe prawdopodobieństwo zysku i w tym przypadku można zwiększyć RR. Dokładnie tak samo można zrobić z serią strat. Największa seria strat jaką mogliśmy zauważyć w zeszłym roku to 6 transakcji z rzędu. Oczywiście jeśli będzie miała miejsce sytuacja kiedy będziemy mieć więcej niż 6 strat z rzędu należy wykazać się większą ostrożnością. W przypadku 10 strat pod rząd lub kilku powtarzających się serii strat bez serii zysków należy odstawić system lub spróbować go aktualizować (zależnie od sytuacji). Standardowa seria strat, po której następuję zyskowna pozycja to 4 straty pod rząd. Jeśli taka strata będzie miała miejsce to możemy zwiększyć nasze ryzyko na następne 3 transakcje.

eLearn:

Zapraszamy wszystkich czytelników do naszej bezpłatnej strefy eLearn. Znajdziecie tam Państwo informację oraz narzędzia pomocnicze do strategii Morning False Breakout GBPUSD. W strefie będą cyklicznie pojawiać się statystyki strategii. Możecie tam również znaleźć plik Excela (z macrami) z bardzo praktycznym i prostym dziennikiem transakcji, który jest specjalnie dostosowany do strategii (nie tylko do wyżej opisanej).

Miło nam poinformować Państwa o tym, że na Comparic.pl, będą cyklicznie pojawiać się analizy prowadzone pod kątem strategii. W analizach można będzie przeczytać dodatkowe informacje i ostrzeżenia dla konkretnych setup’ów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

3 KOMENTARZE

  1. Nie. Tutaj pokazane 2 zlecenia które osiągnęli zysk. RR2,3:1(- koszty). Proszę zwrócić uwagę na pierwsze wybicie z zaznaczonej strefy. Zajmujemy pozycję odwrotną do wybicia.

  2. o ile dobrze rozumiem to oba przedstawione przykłady zakończyły się SL?

    przy proponowanych poziomach TP i SL, SL jest prawie 2x większy od TP, przy skuteczności 38% to chyba słaby interes?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here