Naga Marketsmoney-837376_1920
Strategi LOW ATR

Jest strategią długoterminową, przeznaczoną dla pary walutowej EURUSD. Podstawowym założeniem strategii jest wejście w pozycję po tym jak na rynku zobaczymy niską zmienność. Autorem strategii jest nasz redakcyjny kolega Nazarij Ałeksiuk. Inspiracją do przeprowadzenia badań zmienności było przeczytanie książki Larry Williamsa „Sekrety tradingu krótkoterminowego”. Strategie można bez problemu stosować pracując na etacie. Będziemy mieć średnio 2 sygnały na zajęcie pozycji w miesiąc. Następnie rynek decyduje jaki będzie wynik naszej transakcji. Poniżej znajdziecie opis strategii.

Korzystając z technologii jakie posiadamy, możemy w wysokim stopniu zautomatyzować strategię, jednak nie polecamy tworzyć robota według założeń strategii ponieważ posiada ona założenia, których nie da się ująć w języku programowania.

Wskaźniki które poleca użyć autor do otwierania pozycji to:

1) ATR (interwał = 1):

  • Linia pozioma z wartością 0.006

2) Stop Loss Calculator (szczegóły w naszej strefie eLearn / Strategia Inwestycyjna Low ATR – EURUSD).

EURUSD

Warunki wejścia w pozycję:

1) Czekamy na świece ze zmiennością 60 lub mniej pipsów w ciągu dnia.

2) Jeśli cena robi zasięg większy od 30 pipsów(od zamknięcia) w jakimś kierunku to mamy sygnał do otwarcia pozycji lub sygnał do zignorowania set-up’a (wynika z przeprowadzonych badań(plik excel), szczegóły w naszej strefie eLearn / Strategia Inwestycyjna Low ATR – EURUSD).

3) Można wchodzić w pozycje również zleceniami oczekującymi Sell Stop, Buy Stop.

5) Stop Loss dla takiej pozycji to 60 pipsów od miejsca wejścia.

6) Take Profit 120 pipsów lub więcej(z przeprowadzonych badań wynika, skuteczność RR 2:1 = ok. 50%, 10:1 = ok. 25%).

Przykłady poniżej:

EURUSDATR

Money Management:

Polecamy dopasować Money Management do skuteczności systemu. Za ostatni rok skuteczność systemy wyniosła ok. 50%, przy RR 2/1 i ok. 25%, przy RR 10/1 (polecamy sprawdzić spready u brokera FxGrow). Dodatkowo możemy aktywnie zarządzać MM. Analizując daną sytuację rynkową możemy zauważyć, że jeśli na wykresie dziennym i godzinowym jest trend spadkowy i wybicie jest górą to pozycję krótkie będą mieć jeszcze większe prawdopodobieństwo zysku i w tym przypadku można zwiększyć RR. Dokładnie tak samo można zrobić z serią strat. Największa seria strat jaką mogliśmy zauważyć w zeszłym roku to 3 transakcji z rzędu. Oczywiście jeśli będzie miała miejsce sytuacja kiedy będziemy mieć więcej niż 5 strat z rzędu należy wykazać się większą ostrożnością. W przypadku 5 strat pod rząd lub kilku powtarzających się serii strat bez serii zysków należy odstawić system lub spróbować go aktualizować (zależnie od sytuacji). Standardowa seria strat, po której następuję zyskowna pozycja to 2-3 straty pod rząd. Jeśli taka strata będzie miała miejsce to możemy zwiększyć nasze ryzyko na następne 3 transakcje.

eLearn:

Zapraszamy wszystkich czytelników do naszej bezpłatnej strefy eLearn. Znajdziecie tam Państwo informację oraz narzędzia pomocnicze do strategii. W strefie będą cyklicznie pojawiać się statystyki strategii. Możecie tam również znaleźć plik Excela (z macrami) z bardzo praktycznym i prostym dziennikiem transakcji, który jest specjalnie dostosowany do strategii (nie tylko do wyżej opisanej).

Miło nam poinformować Państwa o tym, że na Comparic.pl, będą cyklicznie pojawiać się analizy prowadzone pod kątem strategii. W analizach można będzie przeczytać dodatkowe informacje i ostrzeżenia dla konkretnych setup’ów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

6 KOMENTARZE

  1. @Matej przy wybiciu górą nie otwieramy pozycji. Ewentualnie można zastanowić się nad otwarciem pozycji po tym jak cena zrobi 1:1 po wybiciu górą z stopem w 60 pipsów. RR w tym przypadku byłby 2:1.
    @Józef zależy od sytuacji rynkowej. Polecam śledzić bieżące analizy, tam będą napisane wszystkie dodatkowe informacje. Postaram się przyspieszyć pojawienie się materiałów. Napisze w komentarzu o tym.

  2. “to mamy sygnał do otwarcia pozycji lub sygnał do zignorowania set-up’a”
    nie jest napisane od czego to zależy, otwieramy czy ignorujemy?

  3. “Analizując daną sytuację rynkową możemy zauważyć, że jeśli na wykresie dziennym i godzinowym jest trend spadkowy i wybicie jest górą to pozycję krótkie będą mieć jeszcze większe prawdopodobieństwo zysku i w tym przypadku można zwiększyć RR. ”

    chodzi o wybicie dołem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here