Naga MarketsHuckleberry gamesHuckleberry Games zgodnie z nową strategią zmieni nazwę na Neurone Studio i skupi się przede wszystkim na produkcji nisko- i średniobudżetowych małych gier na konsole i PC, podała spółka. Nowo przyjęta strategia zakłada wydanie kilku gier rocznie.

Huckleberry Games planuje nową strategię

“To początek nowego otwarcia dla Huckleberry Games. Mamy zupełnie nową, inną wizję rozwoju spółki niż nasi poprzednicy. Na ostatnim WZA zdecydowaliśmy o zmianie nazwy na Neurone Studio. Z kolei dziś ogłaszamy nową strategię. Chcemy się skupić przede wszystkim na produkcji dużej ilości małych gier, z których niektóre moją szansę okazać się bestsellerem i wygenerować ponadprzeciętne przychody” – powiedział prezes Dawid Modro, cytowany w komunikacie.

Nisko- i średniobudżetowe produkcje pozwolą deweloperom na eksperymentowanie pod względem mechanik, fabuły i oprawy audio-wizualnej, co umożliwi jednoczesne sprawdzanie rynku pod kątem tego, jakie mechaniki gracze lubią i jakie gatunki gier mogą im przypaść do gustu. Huckleberry Games dodatkowo zamierza wyjść z inicjatywą do graczy. Poprzez zakrojone działania promocyjno-marketingowe, wokół gier studio zamierza zbudować możliwie największe community zlojalizowanych graczy, podano także.

“Docelowo chcemy być również wydawcą naszych gier. Jednak w przypadku pierwszy projektów będziemy aktywnie współpracować z zewnętrznymi wydawcami, którzy mają mocną pozycję na rynku i są w stanie zapewnić nam odpowiedni marketing i sprzedaż gry” – dodał Modro.

Według spółki, odcięcie od dawnej marki nie oznacza zaniechania dotychczasowych produkcji, tj. “Edengrad” czy “Minglers”.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Są one nadal cennymi aktywami spółki. Huckleberry Games we współpracy z innymi studiami oceni jaka forma dystrybucji utworzonych już gier będzie najbardziej opłacalna dla spółki. Nowa strategia zakłada także tworzenie nowych gier na podstawie uniwersum naszych wcześniejszych produkcji” – czytamy również.

W ramach dywersyfikacji, oprócz gier na PC i konsole, które będą sprzedawane w modelu P2P (pay-to-play), Huckleberry Games zamierza także tworzyć gry mobile na platformę Android i w dalszej kolejności na system iOS. Potocznie zwane mobilki będą dystrybuowane w modelu FTP (free-to-play), co oznacza, że gra będzie do pobrania za darmo, a monetyzacja jej będzie dokonywała się poprzez mikrotransakcje i reklamy, podsumowano w materiale.

Huckleberry Games to producent gier, który zadebiutował pod koniec grudnia 2017 r. na rynku NewConnect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here