Naga MarketsDavid Jones, Capital.com

Jedną z ważniejszych umiejętności, które traderzy techniczni muszą opanować, jest dostrzeganie trendów rynkowych. Jeśli poświęciłeś już trochę czasu na naukę różnych strategii handlowych, prawdopodobnie natrafiłeś kiedyś na strategię Heikin Ashi. Czym więc jest ta trendowa technika i jak może być skutecznie wykorzystana w codziennym handlu? W najnowszym odcinku opowiedział o niej David Jones, analityk Capital.com. Zapraszamy do obejrzenia całego materiału!

  • Heiken Ashi potocznie nazywane „wygładzonymi świecami”. Technika handlowa istnieje od 1700 roku
  • Świece znacząco redukują szum cenowy, a doji często sygnalizuje zmianę trendu
  • Heiken Ashi to płynniejszy wykres i większa szansa na wykrycie trendu

Świece Heiken Ashi redukują szum ułatwiając określenie sentymentu rynkowego

Świece Heiken Ashi nazywane są potocznie „wygładzonymi świecami”. Biorąc pod uwagę formacje świecowe, które często na niskich interwałach generują fałszywe sygnały, wykorzystując tę metodologię łatwiej traderom określić panujący sentyment.

Te artykuły również Cię zainteresują
Świece Heikin Ashi są w techniką handlową, która istnieje od 1700 roku i została po raz pierwszy wprowadzona przez japońskiego kupca ryżu Munehisa Hommę. Świeczki Heikin Ashi różnią się od zwykłych wykresów świecowych tym, że używają średnich z dwóch okresów zamiast zwykłych parametrów maksimum, minimum, otwarcie oraz zamknięcie. Więcej informacji nt. ich budowy znajdziesz w naszym dziale edukacji.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Świece Heiken Ashi nie są używane przez wielu traderów, ale mogą zaoferować przewagę nad tradycyjnymi świecami. Potrafią znacząco zredukować szum cenowy. W przypadku rynku złota możemy zaobserwować, że w przeciągu ostatnich niemal trzech tygodni wykres sugerował ciągłe wzrosty, podczas gdy tradycyjny wykres zawierał wiele mylących informacji – oświadczył David Jones.

Metodologia Heiken Ashi zapewnia bardzo przejrzystą informację o:

  1. Kierunku
  2. Sile
  3. Momentum

W rezultacie inwestor posługujący się tą techniką może czerpać korzyści z płynniejszego wykresu i szansy na lepsze wykrywanie trendów. Dzięki temu metodologia pozwala eksplorować różne style handlu, choć ważne jest również, aby zdawać sobie sprawę z wad, na jakie narażona jest ta strategia. Przykładowo taki wykres może ukrywać pewne dane cenowe i luki, które mogą wpływać na podwyższone ryzyko danej transakcji.

Capitalcom

Nie uważam, aby metodologia Heiken Ashi różniła się jakoś drastycznie od tradycyjnych świec japońskich. Jednak znacząco ułatwia trzymanie się trendów. W przypadku zmiany trendu często można zaobserwować świecę doji. Przykładem może być zachowanie indeksu Dow Jones w połowie marca, co sugerowało zakończenie spadków lub z drugiej strony 10 czerwca, gdy czerwona świeca zasugerowała koniec silnego impulsu wzrostowego – dodał.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here