whitebit

Japońskie metody inwestowania zdobyły w naszym kraju olbrzymią popularność. Wynika to z faktu, że w odróżnieniu od wielu innych metod, dają małe pole do własnych interpretacji, wykładając na ławę jasne wskazówki co do poziomu wejścia, wyjścia, wyznaczenia trendu. Prym wiedzie oczywiście Ichimoku Kinko Hyo natomiast Japończycy są twórcami innego, równie pomocnego wskaźnika. 


Heiken Ashi

Świece Heiken Ashi – bo o nich mowa, nazywane są potocznie „wygładzonymi świecami”. Biorąc pod uwagę formacje świecowe, które często na niskich interwałach generują fałszywe sygnały, wykorzystując Heiken Ashi łatwiej traderom określić panujący sentyment.Heiken Ashi Day Trading

Heiken Ashi Day Trading jest krótkoterminową strategią, która wykorzystuje średnią średnioterminową do identyfikacji trendu, a następnie na podstawie świec Heiken Ashi trader określa optymalny poziom wejścia w pozycję. Strategia ta jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, którzy chcą pogodzić daytrading z potwierdzeniem sygnału w postaci kilkunastogodzinnego trendu. Zanim przejdziemy do szczegółów strategii, sprawdźmy w jaki sposób powstają świece we wskaźniku Heiken Ashi.

Budowa świec Heiken Ashi (HA):

  • Cena otwarcia HA = (cena otwarcia poprzedniej świecy HA+ cena poprzedniego zamknięcia HA)/2
  • Cena zamknięcia HA = (cena otwarcia + cena zamknięcia + cena maksymalna + cena minimalna)/4
  • Cena maksymalna HA = maksimum z trzech cen (otwarcia HA; zamknięcia HA; cena maksymalna z danej świecy)
  • Cena minimalna HA = minimum z trzech cen (otwarcia HA; zamknięcia HA; cena minimalna z danej świecy)

Identyfikacja trendu

W celu zidentyfikowania trendu należy na wykres pięciominutowy nałożyć 150-okresową średnią wykładniczą. Położenie ceny względem średniej, jak również jej kąt nachylenia, określą nam jaki sentyment panuje na danym walorze. Po określeniu trendu przyjmujemy założenie, że zajmujemy pozycję tylko i wyłącznie zgodną z trendem.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Świece Heiken Ashi na wykresie EURUSD M5. MT4 Purple Trading

Wejście w pozycję

Do wygenerowania sygnału kupna dochodzi wtedy, gdy powyżej średniej pojawia się świeca bez dolnego cienia. Wówczas po wybiciu maksimum świecy sygnalnej dochodzi do otwarcia pozycji.Do wygenerowania sygnału sprzedaży dochodzi zaś wtedy, gdy poniżej średniej pojawia się świeca bez górnego cienia. Wówczas po wybiciu minimum świecy sygnalnej dochodzi do otwarcia pozycji. Stop Loss zostaje umieszczony powyżej ostatniego szczytu w przypadku sprzedaży, zaś poniżej ostatniego dołka w przypadku kupna.

Zarządzanie pozycją oraz ryzykiem

Proponowany sposób zarządzania ryzykiem jest w tym przypadku bardzo konserwatywny. Take Profit znajduje się na r/r ratio 1:2. W momencie r/r ratio 1:1 przesuwamy Stop Loss na poziom wejścia w transakcje (BEP). Ryzyko na transakcję wynosi nie więcej niż 1%.

Przykład prowadzenia pozycji w strategii. MT4 Purple Trading


Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

2 KOMENTARZE

  1. Ta strategia jest błędna w swych założeniach. Wystarczy włączyć tradingview z pierwszym lepszym instrumentem – wykres bardzo rzadko odbija od EMA tak jak to jest przedstawione na zdjęciu, zazwyczaj przekracza sporo ponad/poniżej EMA więc będzie biło stop lossy cały czas. Ten typ strategii sprawdzi się jedynie przy trzymaniu pozycji dopóki nie odbije i nie powróci do głównego trendu, jednak wiemy jak się kończy zbyt długie trzymanie pozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj