Naga MarketsHeiken Ashi Day Trading

Heiken Ashi Day Trading jest krótkoterminową strategią, która wykorzystuje średnią średnioterminową do identyfikacji trendu, a następnie na podstawie świec Heiken Ashi trader określa optymalny poziom wejścia w pozycję. Strategia ta jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, którzy chcą pogodzić daytrading z potwierdzeniem sygnału w postaci kilkunastogodzinnego trendu.

Zarejestruj się na bezpłatny Live Trading z Trading Elite

Heiken Ashi

Świece Heiken Ashi nazywane są potocznie „wygładzonymi świecami”. Biorąc pod uwagę formacje świecowe, które często na niskich interwałach generują fałszywe sygnały, wykorzystując Heiken Ashi łatwiej traderom określić panujący sentyment.

Budowa świec Heiken Ashi (HA):

  • Cena otwarcia HA = (cena otwarcia poprzedniej świecy HA+ cena poprzedniego zamknięcia HA)/2
  • Cena zamknięcia HA = (cena otwarcia + cena zamknięcia + cena maksymalna + cena minimalna)/4
  • Cena maksymalna HA = maksimum z trzech cen (otwarcia HA; zamknięcia HA; cena maksymalna z danej świecy)
  • Cena minimalna HA = minimum z trzech cen (otwarcia HA; zamknięcia HA; cena minimalna z danej świecy)

Identyfikacja trendu

W celu zidentyfikowania trendu należy na wykres pięciominutowy nałożyć 150-okresową średnią wykładniczą. Położenie ceny względem średniej, jak również jej kąt nachylenia, określą nam jaki sentyment panuje na danym walorze. Po określeniu trendu przyjmujemy założenie, że zajmujemy pozycję tylko i wyłącznie zgodną z trendem.

ha1Wejście w pozycję

Do wygenerowania sygnału kupna dochodzi wtedy, gdy powyżej średniej pojawia się świeca bez dolnego cienia. Wówczas po wybiciu maksimum świecy sygnalnej dochodzi do otwarcia pozycji.

Do wygenerowania sygnału sprzedaży dochodzi zaś wtedy, gdy poniżej średniej pojawia się świeca bez górnego cienia. Wówczas po wybiciu minimum świecy sygnalnej dochodzi do otwarcia pozycji. Stop Loss zostaje umieszczony powyżej ostatniego szczytu w przypadku sprzedaży, zaś poniżej ostatniego dołka w przypadku kupna.

Zarządzanie pozycją oraz ryzykiem

Take Profit znajduje się na r/r ratio 1:2. W momencie r/r ratio 1:1 przesuwamy Stop Loss na poziom wejścia w transakcje (BEP). Ryzyko na transakcję wynosi nie więcej niż 1%.

ha2ha3ha4Podsumowanie

Heiken Ashi Day Trading w najbliższym czasie zostanie poddana wielu testom, które będzie prowadzić Trading Elite, natomiast na łamach portalu Comparic.pl będziemy publikować zagrania bazujące na tej strategii.

W każdej chwili możesz wziąć udział w bezpłatnych sesjach Live Trading prowadzonych przez Trading Elite. Zarejestruj się na Live Trading.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOkiem Societe Generale: EUR/USD, USD/JPY, GBP/USD.
Następny artykułAnaliza wybranych instrumentów Admiral Markets – 19 listopada 2015
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here