Naga MarketsStrategia First Strike i First Strike+ Joela Rensinka - trading tylko w niedzielę wieczorem Grzebiąc w historii tradingu, aby przybliżyć naszym Czytelnikom kolejne strategie, na ten weekend postanowiłem opisać system, który szczególnie naddaje się dla osób, które nie mają czasu aby codziennie zaglądać na wykresy. Strategia ma za sobą dość bogatą historię, która sięga 2007 roku, a za jej autora uznaje się Joela Rensinka. Jeszcze do końca 2019 roku gracz ten aktywnie prowadził swój blog.

Aby zrozumieć sens jego podejścia do rynku, trzeba zdać sobie sprawę, że jest to gracz z dużym doświadczeniem. Po drugie, pomysł na pierwotną strategię oraz późniejszą zmodyfikowaną wersję czerpał z klasyki. Jak sam podaje, zainspirował się najpierw starą książką Tobiego Crabela pod tytułem „Day Trading with Short Term Price Patterns and Opening Range Breakout”. Jak sama nazwa wskazuje, praca ta w dużej części poświęcona jest klasyczny strategiom wybiciowym. Co ciekawe, skany w formie pdf można znaleźć w internecie. Warto zapoznać się z podejściem nieco innym niż współczesne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Prosta strategia Ashraf999 – na GPW, indeksy, rynek walutowy i towarowy

Po kilku latach Joel Rensink zmodyfikował pierwotną strategię nazwaną First Strike. W nowej wersji w nazwie dodał znak plusa, a modyfikacja w zasadzie uwzględnia znaczenie zmienności na rynkach i dostosowuje system do innych instrumentów. Mówiąc w skrócie, nowsza wersja jest bardziej uniwersalna i ponadczasowa niż pierwotna, stworzona w określonym czasie i na rynek GBP/USD. Ta wersja rzekomo była inspirowana pracami słynnego tradera Larrego Williamsa, który w swojej książce wspomina o strategiach opartych o tzw. wybicie z progu zmienności.

Oryginalna wersja First Strike (First Strike):

1.Poniedziałek, godzina 7:00 naszego czasu – wykres GBP/USD
2.Składamy zlecenie oczekujące kupna (buy stop) 50 pips ponad ceną otwarcia świecy poniedziałkowej
3.Składamy zlecenie oczekujące sprzedaży (sell stop) 50 pips poniżej ceny otwarcia z poniedziałku
4.Zlecenie obronne SL dla obu pozycji składamy w odległości 60 pipsów
5.Musimy co jakiś czas zajrzeć na wykres. Jeżeli jedno zlecenie się aktywuje – drugie anulujemy.
6.Jeżeli złapiemy SL – czekamy do kolejnego poniedziałku.
7.Jeżeli pozycja nie złapała SL – zamykamy ją ręcznie w piątek wieczorem

To także może Cię zainteresować: Jak nie kupować akcji na górce? – system PRE-Trend Reversal Krutsingera

Zmodyfikowana wersja First Strike + (FirstStrike Plus):

1.Patrzymy tylko na świece tygodniowe, dowolnych instrumentów, nie tylko GBP/USD
2.Obliczamy zasięg ostatniej świecy W1 (tygodniowej). Od maksimum świecy odejmujemy jej minimum i otrzymujemy pełny zasięg.
3.Zasięg świecy W1 mnożymy przez 30%. Taką wartość dodajemy oraz odejmujemy od poniedziałkowej świecy otwarcia (cena otwarcia tygodnia). W tych miejscach ustawiamy zlecenie buy stop i sell stop
4.Zasięg świecy W1 mnożymy przez 10% – to wartość SL (stop loss) – o tyle ustawiamy SL od naszych obu zleceń
5.Jeżeli jedno ze zleceń się aktywuje, drugie anulujemy. Pozycję trzymamy do piątku.

Autor metody wspomina, że można uzyskać zyskowny system stosując równe wartości niż te, które on podaje. Warto więc sprawdzać, testować i tworzyć nowe rozwiązania. Także w internecie znajdziemy kilka modyfikacji np. stawianie klasycznego TP (take profit) jako mnożnik wielkości SL lub opartego o panującą zmienność czy też jako procent zasięgu świecy tygodniowej. Liczba modyfikacji takiego podejścia jest nieograniczona, także można stosować inne świece niż tylko tygodniowe. Sensem jest zawsze to, że nie zgadujemy, w którą stronę pójdzie cena, tylko czekamy na wybicie jednego z naszych zleceń.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed-lublin notowania | kurs pkn orlen | biomed kurs akcji | akcje cdr | kurs dolara live |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here