Naga MarketsWitam i zapraszam na przegląd par, które mogą dać potencjalne falowe setupy w nadchodzącym tygodniu.

(w oparciu o materiał, który znajdziecie tutaj)

Poniżej, przedstawiam przegląd par na które należy zwrócić uwagę. W trakcie tygodnia będę na bieżąco informował o tym, która para znajduje się w stadium tworzenia potencjalnego wejścia.

Pierwsza para EUR/USD

Para wyrysowała trzyfalowy ruch w górę. Obecnie czekamy na dojście oscylatora AO do okolic zera. Powinno to nastąpić w ramach fali czwartej. Możliwe, że fala trzecia nie została jeszcze zakończona i brakuje jednej podfali do jej zakończenia.

Po zakończeniu całego pięciofalowego impulsu, czekamy na korektę nieregularną lub na zigzag, w którym fala A będzie równa co do długości fali C. Gra w tym momencie na falę piątą pozbawiona jest sensu ze względu na niski stosunek zysku do ryzyka.

.

Druga para EUR/AUD

W tym przypadku wydaje się, że mamy kompletne trzy fale w górę. Pozostaje czekać na falę czwartą i piątą a następnie korektę całego impulsu szukając wejścia w longa. Również na tej parze gra na falę piątą nie daje odpowiedniego stosunku zysku do ryzyka. Zakładając, że korekta dojdzie do 38.2 zniesienia fali trzeciej wyniesie on ok 2:1.

 

Trzecia para EUR/JPY

Para skończyła budowę fali trzeciej. Oscylator AO doszedł do zera. Czekamy na korektę w ramach fali czwartej i falę piątą. W przypadku tej pary, gra na falę piątą ma sens. Potencjalny RR wyniesie ok 4:1. Czekamy więc, na korektę nieregularną lub zigzaga. Obie powinny zakończyć się na 38.2% lub 50% zniesienia fali trzeciej.

 

Czwarta para USD/CAD

Na parze utworzyły się na chwilę obecną trzy fale.Oscylator AO ma jeszcze bardzo długą drogę do zejścia w okolice zera. Powinno to nastąpić w ramach fali czwartej. Do najbliższego zniesienia para mam ok 60 pisów. RR w przypdaku zagrania na falę piątą wyniesie ok 3:1. Można rozważyć wejście w longa po korekcie nieregularnej lub zigzagu.

 

Piąta para EUR/NZD

Na tej parze wszystko wygląda tak samo jak na poprzedniej. Również tutaj możemy zagrać na falę piątą. Należy tylko poczekać na odpowiednią korektę. Ustawiając stop poniżej zniesienia krytycznego dla fali czwartej, czyli 61,8 stosunek zysku do ryzyka wyniesie ok 4:1.

 

Na chwilę obecną, nie widzę więcej klarownych potencjalnych układów do otwarcia pozycji. Jak wspomniałem na wstępie w trakcie tygodnia na bieżąco, będę informował o tworzeniu się takich miejsc.

Zachęcam również do zapoznania się z setupami z lipca

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here