Naga MarketsSierpień nie rozpieszcza ilością korekt nieregularnych. Obecnie możemy mieć do czynienia dopiero z drugą na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni.

Wykres pary EUR/CAD wyrysował pięciofalowy impuls w dół. Następnie dobudował kolejną falę, potencjalną falę B korekty nieregularnej. Fala A dotarła do fali czwartej impulsu i miała strukturę trzyfalową. Fala pierwsza jest równa co do długości fali piątej. Poziom 1.4570 jest poziomem granicznym jeżeli chodzi o falę B. Wykres w tym miejscu zawrócił. Jeżeli dalej będzie zmierzał w górę, to możemy mieć do czynienia z falą C. Zasięg dla fali C 261.8 zbiega się ze zniesieniem 61.8 całej fali spadkowej.

Obszar ten jest dodatkowo wzmocniony przez strefę oporu i wydaje się dobrym miejscem do zajęcia pozycji krótkiej ze stopem w okolicach 50 pipsów. Minimalny stosunek zysku do ryzyka wyniesie 3:1 jeżeli TP zostanie ustalone na poziomie 1:1 w stosunku do pierwszej fali spadkowej. Maksymalny, wynikający z zasięgu dla fali trzeciej wyniesie 6:1.

Należy bacznie obserwować zaznaczony poziom i zachowanie ceny w jego obszarze. Istnieje bowiem pewne niebezpieczeństwo dla omawianej struktury. Przed spadkiem w formie impulsu mieliśmy wzrost a po nim korektę i szybki ruch wybijający szczyt. Niewykluczone, że obecny spadek jest częścią większej struktury korekty nieregularnej w przeciwnym kierunku niż omawiany. Wszystko powinno się wyjaśnić niebawem.

Na koniec jeszcze screen, skąd się wziął poziom wzmacniający opisany obszar potencjalnego wejścia.

Zachęcam do zapoznania się z korektami nieregularnymi jakie pojawiły się w lipcu tutaj, oraz z przewodnikiem po falach tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here