Naga MarketsStrategia EMA10/20 to codzienny cykl analiz i zagrań tworzony pod patronatem Naga Markets. Wszystkie przedstawiane analizy i pozycje dotyczyć będą jedynie Strategii EMA10/20, której szczegółowe założenia będziesz mógł poznać już w najbliższy czwartek tj. 10 maja br. podczas specjalnego webinaru.

Nim przejdziemy do alanizy wspomnianej w tytule pary walutowej EURGBP, gdzie już otworzyłem pozycje krótkie, chciałbym najpierw zwrócić uwage na kilka interesujących okazji, które moga pojawić się w najbliższym czasie:

AUDNZD

Na skutek trwających od wczoraj spadków doszło już do pro-spadkowego przeciecia się szybkich średnich kroczących. Mimo to, kurs w dalszym ciagu oscyluje w okolicy dość istotnego wsparcia. Trwałe pokonanie oraz późniejszy re-test i odrzucenie tej strefy od dołu (jako oporu) mogłoby natomiast być niezwykle interesującą okazją do otwarcia pozycji krótkich.

AUDNZD H4

CADCHF

Pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary CADCHF, gdzie również 10- okresowa średnia krocząca przecięła już od góry 20-okresową średnią kroczącą. Re-test i odrzucenie strefy pomiędzy średnimi mogłoby być dla mnie sygnałem do otwarcia pozycji krótkich. Za scenariuszem tym przemawia również pro-spadkowe nastawienie oscylatora MACD 2 Colour HISTOGRAM.

CADCHF H4

GBPAUD

Spoglądajac na notowania pary walutowej GBPAUD zauważymy, że w odróżnieniu do dwóch poprzednich, w tym przypadku doszło do pro-wzorstowego przecięcia szybkich średnich kroczących. Podobnie jak w przypadku CADCHF, re-test i odrzucenie strefy pomiędzy średnimi mogłoby być dla mnie sygnałem do otwarcia pozycji (w tym przypadku) długich.

GBPAUD H4

GBPCAD

Pro-wzrostowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej GBPCAD, gdzie również EMA10 przecięła juz od dołu EMA20. Za kontyuacją wzrostów przemaiwa również obecna sytuacja na oscylatorze.

GBPCAD H4

Short na EURGBP

Pro-wzrostowe scenariusze na GBPAUD i GBPCAD wspierają również pro-spadkowy scenariusz na EURGBP, gdzie w dniu dzisiejszym otworzyłem trzy pozycje krótkie. Sygnałem do otwarcia pozycji była dla mnie świeca szpulka, która przetestowała strefe pomiedzy pro-spadkowo nastawionymi średnimi kroczącymi. Scenariusz ten wspiera również obecna sytuacja na oscylatorze. Wszystkie pozycję otworzyłem na koncie u brokera Naga Markets, który oferuje niskie spready i konkurencyjne warunki handlowe.

EURGBP H4

Wszystkie analizy i zagrania według tejże strategii można będzie śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułEuropejscy brokerzy krypto chcą regulacji w służbie przejrzystości rynku
Następny artykułKanadyjskie housing starts poniżej oczekiwań
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

2 KOMENTARZE

  1. Porazajacy jest stosunek ryzyka do zysku, całkowicie przeczy wszystkim znanym mi strategiom…. Masakra… Jak miałbym tak grac to wolałbym juz kopac doły….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here