Naga MarketsStrategia EMA10/20 to codzienny cykl analiz i zagrań tworzony pod patronatem Naga Markets. Wszystkie przedstawiane analizy i pozycje dotyczyć będą jedynie Strategii EMA10/20, której szczegółowe założenia będziesz mógł poznać już w najbliższy czwartek tj. 10 maja br. podczas specjalnego webinaru.

Przegpiony take profit na EURJPY

Nim przejdziemy do analizy obecnych wspomnianej w tytule pary walutowej EURPLN chciałbym zwrócić uwage na notowania EURJPY, gdzie już w miniony piątek rynek zrealizował drugi i zarazem ostateczny take profit, jaki zakładałem w mojej pierwszej analizie z tego cyklu. Niestety przez wzgląd na niezauważenie tego setupu, nie zarobiłem na tej pozycji.

Wykorzystując tą okazję można było natomiast zarobić 1,83:1 w przypadku realizacji TP1 i 4,58:1 w przypadku realizacji TP2, co przy podzieleniu pozycji i częściowej realizacji zysku dałoby ostatecznie ok. 3,20:1.

EURJPY H4

Stop loss na AUDCAD

Zgodnie z moją piątkową projekcją, w minionym tygodniu otworzyłem pozycje długie na parze walutowej CADJPY. Jak się okazało, w dniu dzisiejszym wszystkie otwarte pozycje wyleciały na sl księgując stratę na poziomie 1%.

AUDCAD H4

Long na GOLD

W dniu dzisiejszym wykorzystałem również okazję do otwarcia pozycji długich na złocie, gdzie na skutek ostatnich wzrostów doszło do przecięcia się dwóch szybkich śrendich kroczących EMA10 i EMA20. Dziś rynek przetestował strefę pomiędzy śrendnimi a pojawienie się tam reakcji popytowej było dla mnie sygnałem do otwarcia trzech pozycji z take profit ustawionymi kolejno w okolicy EMA120, poziomu 1332.00 oraz 1355.00. Wszystkie pozycję otworzyłem na koncie u brokera Naga Markets, który oferuje niskie spready i konkurencyjne warunki handlowe.

GOLD H4

Odliczam do otwarcia shortów na EURPLN

Spoglądajac na notowania pary walutowej EURPLN zauważymy, że na skutek dzisiejszych wzrostów kurs dotarł w okolice pro-spadkowo nastawionych śrendich kroczących i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Póki co jednak kolejna świeca na interwale 4-godzinowym nie została jeszcze zamknięta dlatego pozostaje bez pozycji. Jeżeli jednak obecnie testowana strefa zostanie odrzucona, otworzę cztery pozycje krótkie z tp kolejno w okoly dzisiejszych minimów, EMA120 i dalej poziomów 4.20 oraz 4.15.

EURPLN H4

Wszystkie analizy i zagrania według tejże strategii można będzie śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCHFJPY w drodze do 108.00
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut #WEEKLY, 7 maja
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here