TMS


Strategia EMA10/20 to codzienny cykl analiz i zagrań tworzony pod patronatem Naga Markets. Wszystkie przedstawiane analizy i pozycje dotyczyć będą jedynie Strategii EMA10/20, której szczegółowe założenia będziesz mógł poznać już w najbliższy czwartek tj. 10 maja br. podczas specjalnego webinaru.

W oczekiwaniu na korektę na USDJPY

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że na skutek trwających od środy spadków doszło już do pro-spadkowego przecięcia się EMA10 i EMA20. Mimo, że dziś pojawiła się pierwsza reakcja popytowa, to jednak okazała się ona zbyt słaba i ponieważ kurs nie dotarł w okolice strefy pomiędzy średnimi, nie pojawiła się możliwość do otwarcia pozycji krótkich. Jeżeli jednak w najbliższym czasie pojawiłaby się odpowiednia korekta, rozważyłbym otwarcie trzech pozycji krótkich z targetami ustawionymi kolejno w okolicy EMA120, poziomu 107.80 oraz 106.75.

USDJPY H4

Odliczam do otwarcia longów na AUDCAD

Na skutek trwających od środy wzrostów 10-okresowa średnia krocząca przecięła od dołu 20-okresową średnią kroczącą. Na skutek dzisiejszej, niewielkiej korekty spadkowej doszło do re-testu strefy pomiędzy średnimi, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli ok. godz 15:00 pojawi się sygnał do otwarcia pozycji długich (najlepiej formacja objęcia hossy), całe zlecenie podzielę na dwa mniejsze i ustawię potencjalne tp kolejno w okolicy EMA120 i dalej na poziomie 0.9850. Za potencjalnymi wzrostami przemawia również obecna sytuacja na oscylatorze MACD 2 Colour HISTOGRAM.

Na podstawie strategii EMA10/20 handluję u brokera Naga Markets,
który oferuje niskie spready i konkurencyjne warunki handlowe.

AUDCAD H4

Szukam shortów na CADJPY

Pro-spadkowo wyglada natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej CADJPY, gdzie nie tylko doszło do przecięcia się EMA10 i EMA 20 ale również kurs osunął się poniżej EMA120. Pojawienie się korekty wzrostowej, re-test i odrzucenie strefy pomiędzy średnimi mogłoby być ciekawym sygnałem do otwarcia pozycji krótkich. Niewykluczone jednak, że nim taka korekta się pojawi, rynek przetestuje wcześniej okolice poziomu 84.25.

CADJPY H4

Zaksięgowano TP1 na GBPCHF

Jednocześnie mogę się już pochwalić, że jedna z trzech pozycji otwartych w środę na parze walutowej GBPCHF osiągnęła już docelowy poziom take profit. Dwie pozostałe pozycje zostały zabezpieczone na BE+4 dzięki czemu mam pewność, że już na tym nie stracę.

GBPCHF H4

Wszystkie analizy i zagrania według tejże strategii można będzie śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 4.05.2018
Następny artykułPrzed nami konsolidacja na USDJPY?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here