TMS


Strategia EMA10/20 to codzienny cykl analiz i zagrań tworzony pod patronatem Naga Markets. Wszystkie przedstawiane analizy i pozycje dotyczyć będą jedynie Strategii EMA10/20, która jak sama nazwa wskazuje opiera się na 10-cio i 20-sto okresowych, wykładniczych średnich kroczących.


Przeglądając dziś kilkukrotnie notowania wszystkich obserwowanych przeze mnie instrumentów nie znajdowałem żadnej interesującej okazji do otwarcia pozycji. Jedyny interesujący setaup, który postanowiłem wykorzystać pojawił się dopiero popołudniu na notowaniach pary walutowej GBPCAD.

Spoglądając na poniższy screen zauważymy, iż na skutek trwających od drugiej połowy ubiegłego tygodnia wzrostów doszło już do pro-wzrostowego przecięcia szybkich średnich kroczących. Dzisiejsza aprecjacja była dla mnie sygnałem do otwarcia trzech pozycji długich, dla których poziomy take profit znajdują się kolejno w okolicy 1.7550, 1.7800 oraz 1.8030.

GBPCAD H4

Warto zauważyć, że już przy tp1 mamy stosunek zysku do ryzyka na poziomie 1,78:1, przy tp2 – 4,55:1 a przy tp3 aż 7,10:1. Oznacza to, że przy częściowej realizacji zysków na każdym z tych poziomów, sumarycznie mógłbym zarobić 4,6:1.

Przypomnijmy, że wszystkie pozycję dla strategii EMA 10/20 otwieram na koncie u brokera Naga Markets, gdzie prowadzę osobny rachunek dla w/w strategii. Warto także zaznaczyć, że poprzez swoje platformy, w tym społeczną platformę transakcyjną SwipeStox, NAGA Markets oferuje ponad 750 instrumentów handlowych, pod najwyższą płynnością zapewniającą szybką i niezawodną realizację zleceń.


Wszystkie analizy i zagrania według tejże strategii można będzie śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 15.05.2018
Następny artykułMACD Double Screen – 15 maja 2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here