Strategia EMA10/20 to codzienny cykl analiz i zagrań tworzony pod patronatem Naga Markets. Wszystkie przedstawiane analizy i pozycje dotyczyć będą jedynie Strategii EMA10/20, która jak sama nazwa wskazuje opiera się na 10-cio i 20-sto okresowych, wykładniczych średnich kroczących.


Short na USDCAD

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że kurs od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym tworząc formację zwyżkującego trójkąta prostokątnego.

Na skutek trwających od wczoraj spadków zapoczątkowanych ponownych odrzuceniem górnego ograniczenia tej formacji doszło już do pro-spadkowego przecięcia się szybkich średnich kroczących.

Dość silna reakcja podażowa, która pojawiła się w okolicy średnich była dla mnie sygnałem do otwarcia pozycji krótkich. Stop loss ustawiony oczywiście nieco powyżej świecy sygnalnej a tp w okolicy kolejnych, technicznych wsparć.

USDCAD H4

Biorąc pod uwagę, że kurs wcale nie musi wybić dołem z formacji trójkąta, w okolicy jej dolnego ograniczenia zmuszony będę aktywnie zarządzić pozycją, by w przypadku ewentualnego odrzucenia tego wsparcia pozycja potencjalnie zyskowna nie zamieniła się w stratną.

Przypomnijmy, że wszystkie pozycję dla strategii EMA 10/20 otwieram na koncie u brokera Naga Markets, gdzie prowadzę osobny rachunek dla w/w strategii. Warto także zaznaczyć, że poprzez swoje platformy, w tym społeczną platformę transakcyjną SwipeStox, NAGA Markets oferuje ponad 750 instrumentów handlowych, pod najwyższą płynnością zapewniającą szybką i niezawodną realizację zleceń.

Ponadto, już dziś zapraszam Cię na darmowy webinar, w trakcie którego szczegółowo przedstawię wszystkie założenia strategii EMA10/20. Spotkanie to odbędzie się już 27 czerwca br. (środa) o godz. 20:00.

Zapisz mnie na to szkolenie 


Wszystkie analizy i zagrania według tejże strategii można będzie śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułMundial 2018 – zostań najlepszym typerem wśród traderów!
Następny artykułO wykresach ani słowa: GBP/CHF, AUD/JPY, NZD/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here