Naga MarketsStrategia EMA10/20 to codzienny cykl analiz i zagrań tworzony pod patronatem Naga Markets. Wszystkie przedstawiane analizy i pozycje dotyczyć będą jedynie Strategii EMA10/20, która jak sama nazwa wskazuje opiera się na 10-cio i 20-sto okresowych, wykładniczych średnich kroczących.


Przeglądając dziś instrumenty pod kątem ewentualnych sygnałów dla strategii EMA10/20 moją uwagę przykuły notowania par walutowych: EUR/USD oraz AUD/CAD.

EUR/USD

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD na interwale H4 widać, że doszło w ostatnim czasie do zmiany trendu na spadkowy. Silny impuls podażowy jest spowodowany fundamentami czyli wzrostem obaw o zadłużenie Włoch, gdyż w tym kraju postanowiono niedawno zwiększyć deficyt w budżecie. Mamy spadkowo rozchylone średnie oraz spadkowy MACD. Korekcyjne cofnięcie do średnich może przynieść okazję do zajęcia pozycji krótkiej.

AUD/CAD

Na AUD/CAD od dłużśzego czasu mamy trend spadkowy, cena cały czas znajduje się pod średnią EMA 120. Tu także mamy wsparcie fundamentalne. Słabość AUD może wynikać odrobinę ze słabych odczytów z chińskiej gospodarki z niedzieli. Głównie jednak skupiłbym się na silne waluty Kanady, gdyż stamtąd napływają dobre dane gospodarcze, także drożejąca ropa może sprzyjać dalszemu umacnianiu CAD. W efekcie mamy kolejny impuls spadkowy i wszystkie średnie oraz MACD wskazujące taki kierunek. Korekta do średnich może więc być okazją do przyłączenia się do trendu spadkowego.

Przypomnijmy, że wszystkie pozycję dla strategii EMA 10/20 otwieram na koncie u brokera Naga Markets, gdzie prowadzę osobny rachunek dla w/w strategii. Warto także zaznaczyć, że poprzez swoje platformy, w tym społeczną platformę transakcyjną SwipeStox, NAGA Markets oferuje ponad 750 instrumentów handlowych, pod najwyższą płynnością zapewniającą szybką i niezawodną realizację zleceń.


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Wszystkie analizy i zagrania według tejże strategii można będzie śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here