Naga MarketsStrategia EMA10/20 to codzienny cykl analiz i zagrań tworzony pod patronatem Naga Markets. Wszystkie przedstawiane analizy i pozycje dotyczyć będą jedynie Strategii EMA10/20, która jak sama nazwa wskazuje opiera się na 10-cio i 20-sto okresowych, wykładniczych średnich kroczących.


Przeglądając dziś instrumenty pod kątem ewentualnych sygnałów dla strategii EMA10/20 moją uwagę zwróciły notowania aż trzech instrumentów: par walutowych GBPUSD i USDJPY oraz złota.

Long na GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że na skutek trwających od  poniedziałku wzrostów 10-okresowa średnia krocząca przecięła już od dołu 20-okresową średnią wykładniczą. W dniu dzisiejszym doszło do re-testu strefy pomiędzy średnimi, gdzie pojawiła się dość silna reakcja popytowa będąca dla mnie sygnałem do otwarcia pozycji długich, dla których TP1 znajduje się w okolice EMA120 a TP2 i TP3 w okolicy kolejnych, technicznych poziomów oporu.

GBPUSD H4

GOLD

Pro-wzrostowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach złota, gdzie w dniu wczorajszym obserwowaliśmy dynamiczne wzrosty. Jeżeli w najbliższym czasie pojawiłaby się korekta spadkowa, na skutek której doszłoby do re-testu i odrzucenia strefy pomiędzy szybkimi średnimi kroczącymi, rozważyłbym otwarcie pozycji długich.

GOLD H4

USDJPY

Spoglądając na notowania pary USDJPY zauważymy natomiast, że na skutek ostatnich spadków doszło do pro-spadkowego przecięcia szybkich średnich kroczących. Jeżeli w najbliższym czasie doszłoby także do re-testu i odrzucenia strefy pomiędzy nimi, rozważyłbym otwarcie pozycji krótkich na tym instrumencie.

USDJPY H4

Przypomnijmy, że wszystkie pozycję dla strategii EMA 10/20 otwieram na koncie u brokera Naga Markets, gdzie prowadzę osobny rachunek dla w/w strategii. Warto także zaznaczyć, że poprzez swoje platformy, w tym społeczną platformę transakcyjną SwipeStox, NAGA Markets oferuje ponad 750 instrumentów handlowych, pod najwyższą płynnością zapewniającą szybką i niezawodną realizację zleceń.


Wszystkie analizy i zagrania według tejże strategii można będzie śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKupił kryptowalutę za $750 tys. Ta jest warta… $0,20
Następny artykułCMC Markets: Duży wzrost zarabiających na akcjach w Q2
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here