Naga MarketsStrategia EMA10/20 to codzienny cykl analiz i zagrań tworzony pod patronatem Naga Markets. Wszystkie przedstawiane analizy i pozycje dotyczyć będą jedynie Strategii EMA10/20, która jak sama nazwa wskazuje opiera się na 10-cio i 20-sto okresowych, wykładniczych średnich kroczących.


Przeglądając dziś instrumenty pod kątem ewentualnych sygnałów dla strategii EMA10/20 moja uwagę skupiła jedynie obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej NZDCHF. Niestety przez wzgląd na to, iż od rana nie miałem dostępu do komputera, pomimo interesującego sygnału, nie udało mi  się tu otworzyć pozycji.

NZDCHF

Spoglądając na interwał 4-godzinowy zauważymy, że na skutek trwających od tygodnia wzrostów 10-okresowa średnia krocząca przecięła od dołu 20-okresową średnią wykładniczą. W dniu dzisiejszym doszło do re-testu strefy pomiędzy średnimi, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Powstała w ten sposób pro-wzrostowa świeca pin-bar mogłaby być sygnałem do otwarcia pozycji długich.

NZDCHF H4

Niestety, przez wzgląd na inne obowiązki i brak dostępu do komputera, tej pozycji nie otworzyłem.

Dlaczego więc o niej piszę?

Powodów, dla których opisuję przegapioną okazję jest przynajmniej kilka. Przeze wszystkim jest to bardzo ładny sygnał, który może posłużyć jako wzór szukanych przeze mnie setupów.

Po drugie, chciałem zauważyć, że jako traderzy nigdy nie będziemy w stanie wykorzystać wszystkich sygnałów. Jedne z nich przegapimy, inne źle zinterpretujemy a jeszcze inne nie będą tak idealne jak byśmy sobie tego życzyli.

EURNZD

W dalszym ciągu trzymam jednak otwartą pozycję na notowaniach pary walutowej EURNZD, o której pisałem w miniony piątek. Choć przez znaczne spowolnienie dynamiki ruchu i osłabienie podaży pozycja ta z każdą kolejną świeczką staje pod coraz większym znakiem zapytania, to w dalszym ciągu nie pojawił się sygnał przemawiający za potencjalnymi wzrostami.

EURNZD H4

Przypomnijmy, że wszystkie pozycję dla strategii EMA 10/20 otwieram na koncie u brokera Naga Markets, gdzie prowadzę osobny rachunek dla w/w strategii. Warto także zaznaczyć, że poprzez swoje platformy, w tym społeczną platformę transakcyjną SwipeStox, NAGA Markets oferuje ponad 750 instrumentów handlowych, pod najwyższą płynnością zapewniającą szybką i niezawodną realizację zleceń.


Wszystkie analizy i zagrania według tejże strategii można będzie śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDM BOŚ rekomenduje kupuj dla PGNiG z docelowym poziomem 7,05 zł
Następny artykułIDM: interwencja ESMA zmniejsza bezpieczeństwo inwestora detalicznego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here