Naga MarketsStrategia EMA10/20 to codzienny cykl analiz i zagrań tworzony pod patronatem Naga Markets. Wszystkie przedstawiane analizy i pozycje dotyczyć będą jedynie Strategii EMA10/20, która jak sama nazwa wskazuje opiera się na 10-cio i 20-sto okresowych, wykładniczych średnich kroczących.


Przeglądając dziś wszystkie obserwowane przeze mnie instrumenty finansowe pod kątem strategii EMA 10/20 nie spodziewam się, abym otwarł przed weekendem jeszcze jakąś pozycję. Biorąc jednak pod uwagę obecną sytuację na notowaniach par EURNZD i NZDJPY a więc instrumentów, na których w dniu wczorajszym otworzyłem kilka pozycji postanowiłem, że to odpowiedni czas, by zabezpieczyć swój rachunek przed kolejną stratą.

Spoglądając na notowania pary walutowej EURNZD zauważymy, że moje pozycje wypracowują na ten moment ok 55 pipsowy zysk. Ponieważ kurs znajduje się już w okolicy tp1, postanowiłem zabezpieczyć wszystkie otwarte pozycje tak, by w razie nagłych wzrostów już na tym nic nie stracić.

EURNZD H4

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDJPY zauważymy, że pomimo iż zakładany przeze mnie tp1 znajdował się nieco powyżej 120-okresowej średniej kroczącej, to biorąc pod uwagę reakcję podażową, która się tam pojawiła, w dniu dzisiejszym postanowiłem zamknąć jedną z trzech pozycji a pozostałe dwie zabezpieczyć na niewielkim plusie.

NZDJPY H4

W chwili obecnej wszystkie otwarte pozycje generują zysk na poziomie 2%. Z zamkniętych pozycji mam jednak stratę na poziomie 3%. Okazuje się więc, że nawet gdybym w tym momencie zaksięgował cały zysk, to miałbym stratę na poziomie 1%.

Przypomnijmy, że wszystkie pozycję dla strategii EMA 10/20 otwieram na koncie u brokera Naga Markets, gdzie prowadzę osobny rachunek dla w/w strategii. Warto także zaznaczyć, że poprzez swoje platformy, w tym społeczną platformę transakcyjną SwipeStox, NAGA Markets oferuje ponad 750 instrumentów handlowych, pod najwyższą płynnością zapewniającą szybką i niezawodną realizację zleceń.


Wszystkie analizy i zagrania według tejże strategii można będzie śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWeekend Darmowej Dostawy w Maklerska.pl – promocja do 20 maja!
Następny artykułKazachstan: ONZ powinien wprowadzić globalne regulacje kryptowalut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here