Naga MarketsStrategia EMA10/20 to codzienny cykl analiz i zagrań tworzony pod patronatem Naga Markets. Wszystkie przedstawiane analizy i pozycje dotyczyć będą jedynie Strategii EMA10/20, która jak sama nazwa wskazuje opiera się na 10-cio i 20-sto okresowych, wykładniczych średnich kroczących.


Przeglądając dziś instrumenty pod kątem ewentualnych sygnałów dla strategii EMA10/20 moją uwagę przykuły notowania pary walutowej EURCHF, gdzie na skutek trwających od początku tygodnia wzrostów kurs dotarł w okolice linii trendu wzrostowego. Tam też pojawiła się reakcja podażowa, która sygnalizować może pojawienie się przynajmniej korekty spadkowej.

Warto również zwrócić uwagę, że na skutek w/w wzrostów doszło także do pro-wzrostowego przecięcia szybkich średnich kroczących. Jeżeli w najbliższym czasie doszłoby do re-testu i odrzucenia strefy pomiędzy nimi, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych wzrostów.

EURCHF H4

W ubiegły piątek informowałem także o potencjalnej okazji do otwarcia pozycji krótkich na notowaniach pary walutowej CHFJPY. Mimo, że zakładany przeze mnie TP1 znajdował się dopiero w okolicy poziomu 111.45, to pierwszą część zysków postanowiłem zaksięgować nieco wcześniej, bo już w okolicy linii trendu wzrostowego.

CHFJPY Daily

Jak się jednak w dniu dzisiejszym okazało, ostatecznie kurs pokonał w/w linie trendu i dotarł w okolice zakładanego przeze mnie poziomu, gdzie zrealizowałem kolejną część zysków.

W chwili obecnej pozostała mi już tylko niewielka otwarta pozycja, dla której target wyznaczony mam w okolicy poziomu 110.36 (patrze screen powyżej).

CHFJPY H4

Przypomnijmy, że wszystkie pozycję dla strategii EMA 10/20 otwieram na koncie u brokera Naga Markets, gdzie prowadzę osobny rachunek dla w/w strategii. Warto także zaznaczyć, że poprzez swoje platformy, w tym społeczną platformę transakcyjną SwipeStox, NAGA Markets oferuje ponad 750 instrumentów handlowych, pod najwyższą płynnością zapewniającą szybką i niezawodną realizację zleceń.


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Wszystkie analizy i zagrania według tejże strategii można będzie śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWystartowało Algory – nowy polski start-up ze świata kryptowalut
Następny artykułOpera wprowadza wbudowany portfel kryptowalut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here