Naga MarketsStrategia EMA10/20 to codzienny cykl analiz i zagrań tworzony pod patronatem Naga Markets. Wszystkie przedstawiane analizy i pozycje dotyczyć będą jedynie Strategii EMA10/20, która jak sama nazwa wskazuje opiera się na 10-cio i 20-sto okresowych, wykładniczych średnich kroczących.


W dniu dzisiejszym informowałem o możliwych okazjach do otwarcia pozycji krótkich na parach AUDJPY i CADJPY. Jak się okazało, jedynie na jednym z tych instrumentów pojawił się później właściwy sygnał. Oprócz tego, inny sygnał dostrzec można było również na parze CADCHF. Niestety, przez wzgląd na inne obowiązki zupełnie wypadło mi to z głowy i rano, kiedy odpaliłem platformę “było już po ptakach”.

CADCHF

Na skutek ostatnich spadków doszło do pro-spadkowego przecięcia się szybkich średnich kroczących, które następnie przecięły również EMA120. Po dość dynamicznej korekcie doszło do re-testu strefy pomiędzy średnimi, gdzie pojawiła się silna reakcja podażowa, którą można było uznać jako sygnał do otwarcia pozycji krótkich. Jak widać na poniższym screenie, tp już zostałoby zrealizowane i pozycja mogłaby zostać zabezpieczona na BE.

CADJPY

Bardzo podobnie wyglądała również opisywana przeze mnie już wczoraj sytuacja na notowaniach CADJPY, gdzie rynek przetestował i odrzucił lokalny poziom oporu i 10-okresową średnią kroczącą.

Przypomnijmy, że wszystkie pozycję dla strategii EMA 10/20 otwieram na koncie u brokera Naga Markets, gdzie prowadzę osobny rachunek dla w/w strategii. Warto także zaznaczyć, że poprzez swoje platformy, w tym społeczną platformę transakcyjną SwipeStox, NAGA Markets oferuje ponad 750 instrumentów handlowych, pod najwyższą płynnością zapewniającą szybką i niezawodną realizację zleceń.


Wszystkie analizy i zagrania według tejże strategii można będzie śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTrzy powody, dla których BTC osiągnie nowe ATH
Następny artykułBlok po 22 – 24 maja 2018: EUR/NZD, AUD/CAD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here